Deska elewacyjna elastyczna – doskonałe wykończenie elewacji

Wykończenie elewacji jest jednym z ostatnich etapów prac budowlanych, którego jednak w żadnym wypadku nie wolno bagatelizować. W dużej mierze efekt wizualny zależny jest bowiem od tego, jaki materiał zostanie wybrany. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze to, że wykończenie elewacji jest ostatnim elementem, jeśli chodzi o system ocieplenia domu. Dlatego warto wybrać taki materiał, który charakteryzuje się nie tylko odpornością i wytrzymałością, ale także wysoką estetyką. Czy deska elewacyjna elastyczna to dobry pomysł?

Czym jest deska elewacyjna elastyczna?

Jeśli chodzi o materiały imitujące naturalne drewno, to wybór na rynku budowlanym jest naprawdę szeroki i zróżnicowany. Deska elewacyjna elastyczna to jeden z wariantów, który z pewnością warto wziąć pod uwagę zamiast zwykłego drewna.

Pomimo tego, że naturalne drewno jest materiałem zachwycającym na pierwszy rzut oka, to jednak jako elewacja okazuje się niedoskonałe. Jest nie tylko podatne na wilgoć, ale także szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz innych czynników atmosferycznych. Obróbka naturalnych desek drewnianych jest trudna i wymaga doświadczenia. Wszędzie tam, gdzie montaż naturalnego drewna jest nieopłacalny bądź też niemożliwy, stosuje się deskę elewacyjną elastyczną, która pozbawiona jest wszystkich wad przypisanych do drewna, a jednocześnie zachwyca jakością i wyglądam.

https://ronet.pl/nowoczesne-elewacje-starych-domow-pietrowych-poznaj-10-pomyslow-na-metamorfoze/

elewacja

Jak wygląda deska elewacyjna elastyczna?

Deska elastyczna jest materiałem wykończeniowym, który sprzedawany jest w formie rulonu. Powstaje on z reguły na bazie masy akrylowej, którą uzupełnia się specjalnym wypełniaczem i siatką z włókna szklanego. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo cienkiego materiału, którego grubość nie przekracza 4 mm. Stąd też przycinanie deski elewacyjnej nie stanowi żadnego problemu, można zrobić to przy pomocy zwyczajnego nożyka. Pomimo swojej niewielkiej grubości, deska elewacyjna elastyczna jest bardzo wytrzymała, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i czynniki atmosferyczne.

https://ronet.pl/jakie-najwieksze-zalety-ma-nowoczesna-elewacja-z-drewnem/

Gdzie można stosować deskę elewacyjną elastyczną?

Z racji tego, że deska elewacyjna elastyczna wykazuje fantastyczne właściwości, jej zastosowanie jest naprawdę wszechstronne. Bardzo często jest stosowana, i to z dużym powodzeniem, jako wykończenie ścian budynku. Dodatkowo, wiele osób wykorzystuje ją również w kuchniach czy łazienkach jako dekorację ściany.

deska elewacja

Deska elewacyjna doskonale sprawdzi się nawet w takich pomieszczeniach, w których panuje wysoka wilgotność i temperatura. Nawet po długim czasie nie traci ona nic ze swoich oryginalnych kolorów i kształtów. Warto pamiętać o tym, że montaż deski powinien odbywać się z wykorzystaniem przeznaczonego do tego celu kleju dyspersyjnego. Dzięki temu deska może być przymocowana do każdego rodzaju powierzchni, nawet tych nierównych, niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały wykonane.

Co ciekawe, montaż deski elewacyjnej jest bardzo łatwy i poradzi sobie z nim każdy, nawet bez wsparcia fachowca. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, by w krótkim czasie móc cieszyć się fantastycznym efektem i odnowioną elewacją.

Redakcja ronet.pl