Garderoba narożna – szafa na miarę

Garderoba narożna to idealny mebel dla każdego, kto nie ma takiej ilości miejsca o jakiej marzy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jest ona pojemna, funkcjonalna, a co najważniejsze świetnie będzie pasowała nie tylko do sypialni, ale również do pokoju dziecka czy do przedpokoju. O czym trzeba pamiętać wybierając garderobę narożną?

Gdzie ustawić narożną garderobę?

Miejsce na garderobę najczęściej wygospodarowujemy sobie w sypialni. Jest to praktyczne rozwiązanie. Od razu po przebudzeniu mamy dostęp do wszystkich ciuchów.

Decydując się na garderobę narożną można również umieścić ją w przedpokoju. Jest to kolejne pomieszczenie, w którym można wygodnie przechowywać ciuchy.

Garderoba narożna sprawdzi się również w wąskim i długim przedpokoju. Najczęściej taka przestrzeń jest niezagospodarowana, gdyż nic się nie mieści. Garderoba narożna umieszczona na końcu korytarza skróci długi przedpokój, ale jednocześnie nada mu właściwe proporcje.

W przedpokoju można przechowywać nie tylko ubrania sezonowe, ale również dodatkowe komplety pościeli, ręczniki czy koce. Jest to również dobre miejsce na torebki, torby podróżne czy dodatkową kołdrę dla gości.

W garderobie narożnej, która znajduje się w korytarzu warto wydzielić miejsce na wszystkie buty. Dzięki temu nie będziemy ich nosili po mieszkaniu, co pomoże w zachowaniu porządku.

Garderoba narożna to również bardzo ciekawy pomysł do pokoju dziecka. Narożny kształt idealnie wpisze się w pokój zarówno małego dziecka, jak i młodzieżowy. Warto pamiętać, że drzwi szafy mogą być barwne i kolorowe tak, by pasowały do radosnego wystroju.

Funkcjonalne rozwiązania

Garderoba narożna zapełnia cały kąt, który przeważnie jest niewykorzystany. Dzięki temu można zyskać wiele dodatkowej przestrzeni. Szafa wykonana na zamówienie ma głębokość oraz szerokość dokładnie dostosowana do ilości miejsca, które jest wolne.

System drzwi należy dopasować do rozmiaru wnętrza, w którym znajduje się szafa. Drzwi uchylne będą idealne do większego pokoju. Drzwi składane sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca.

Decydując się na garderobę narożną trzeba pamiętać, że powinna ona mieć głębokość nie mniejszą niż 55 cm. Dzięki temu będzie można powiesić swobodnie wieszaki, na których ciuchy nie będą się gniotły.

Zamawiając garderobę narożną trzeba zastanowić się jak dużo półek oraz szuflad potrzebujemy. Szuflady idealnie sprawdzają się do przechowywania bielizny, t-shirtów czy pasków i czapek. Na półkach ułożymy swetry i bluzki. Wieszaki są niezbędne by powiesić koszule, sukienki czy płaszcze. Należy również pamiętać, że drążek, na którym będą wisiały koszule, musi mieć około 90 cm, część przeznaczona na sukienki oraz płaszcze powinna mieć 160 cm.

Jak wybrać drzwi garderoby narożnej?

Garderoba narożna do małego pokoju powinna być w jasnych kolorach. Warto zwrócić uwagę na płytę laminowaną, która może być w dowolnym kolorze.

W małych pokojach sprawdzi się biały kolor. Do nowoczesnego wnętrza idealna będzie płyta z połyskiem, która dzięki grze światła optycznie powiększy mieszkanie. Do wnętrza klasycznego lub skandynawskiego również warto wybrać biel. Matowa płyta będzie prezentowała się bardzo elegancko.

Dużą popularnością cieszą się drzwi do garderoby z elementami szklanymi. Lustra optycznie powiększają pokój. Warto pamiętać, że mogą to być również szklane elementy kolorowe. Barwne szkło sprawdzi się w pokoju młodzieżowym. Czarne będzie niezwykle elegancko wyglądało w przedpokoju.

Uniwersalnym wyborem jest również jasne drewno. Świetnie wpisuje się w styl skandynawski, klasyczny czy rustykalny. Elegancko i ponadczasowo.

Redakcja ronet.pl