Gdzie szukać licytacji komorniczych?

Na rynku nieruchomości panuje spory ruch, dotyczy to również zainteresowania kupnem mieszkania lub domu wystawionego przez komornika na licytację. Dużo osób wie, że to jeden ze sposobów na to, aby kupić nieruchomość za naprawdę dobre pieniądze. Trzeba tylko wiedzieć, w jakim miejscu szukać okazyjnych ofert. Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym inwestowanie w takie nieruchomości będzie łatwiejsze.

Licytacje komornicze


Komornicy sądowi nie cieszą się dużą sympatią wśród społeczeństwa. Na ich temat panuje sporo negatywnych przekonań, co jest częściowo zrozumiałe i powiązane z tym, czym zajmuje się ta grupa zawodowa. Komornicy odpowiedzialni są między innymi za to, aby w przypadku zadłużenia odzyskać dług wierzyciela, działając na jego korzyść. Czasami jedynym sposobem na to jest sprzedaż majątku dłużnika, co pozwoli na przynajmniej częściowe pokrycie roszczeń uzyskanymi w ten sposób funduszami. Sprzedawane są różne nieruchomości, zarówno budynki, jak i działki. Dla osób poszukujących nieruchomości w różnym stanie to jedna ze świetnych możliwości, by nabyć je za często śmiesznie małe pieniądze.

Gdzie szukać licytacji komorniczych?


Sporo osób jest żywo zainteresowanych tym, gdzie można szukać licytacji komorniczych i informacji o nich. Może być to bezpośrednio związane z profilem działalności firmy, dla której się pracuje. Niektóre z nich przykładowo skupują nieruchomości komornicze, a następnie remontują je i sprzedają z zyskiem. Ze względu na to, że na licytacjach komorniczych znajdują się nieruchomości w różnym stanie, często można znaleźć prawdziwe perełki za naprawdę nieduże pieniądze. Mogą to być zarówno domy, rezydencje, apartamenty czy mieszkania, jak i zaniedbane nieruchomości położone gdzieś w odległych częściach kraju. Czasami to gospodarstwa rolne z zabudowaniami. Komornicy wystawiają je po niskich cenach. Pozwala to nabywać działki oraz budynki nawet za ułamek ceny. Informacje na temat nowych przetargów można znaleźć w Krajowym Rejestrze Komorniczym na oficjalnej stronie internetowej. Tam regularnie pojawiają się oferty oraz informacje dotyczące lokalizacji działek wraz z ceną wywoławczą, od której można podawać swoje stawki. Dostęp do strony internetowej jest otwarty i ma go każdy. Warto regularnie odwiedzać rejestr i sprawdzać nowe oferty. Dla niektórych osób to już rodzaj pewnego uzależnienia. „Polowanie” na oferty wciąga, bez wątpienia można kupić naprawdę atrakcyjne nieruchomości za nieduże kwoty, stąd tak ogromne zainteresowanie.

Co można kupić na licytacji komorniczej?


Na licytacjach komorniczych można znaleźć nieruchomości naprawdę w bardzo różnym stanie. Trzeba zatem nastawić się na regularne odwiedzanie strony Krajowego Rejestru Komorniczego i często podejmować decyzje na gorąco, dosyć szybko i spontanicznie. Oczywiście często prowadzona jest nie tylko pierwsza, ale też druga licytacja. Terminy ich wszystkich są podane do wiadomości i dostępne w internecie. W dzisiejszych czasach można brać udział w e-licytacjach, czyli praktycznie bez wychodzenia z domu, wygodnie, nawet z pozycji telefonu. Nieruchomość można tanio kupić, wyremontować, a następnie sprzedać, zarabiając na tym. Patrząc z tej perspektywy, nie dziwi fakt tak ogromnego zainteresowania licytacjami. Warto mieć tylko odrobinę wyczucia, aby pokusić się o zakup nieruchomości, która nadaje się do remontu. Wsparcie osoby związanej z branżą budowlaną, która może udzielić informacji będzie w tej sytuacji jak znalazł. Dzięki temu można podejmować bardziej trafne decyzje.

Redakcja ronet.pl