Kabina typu walk-in. Trzy pomysły na ściankę prysznicową

Kabina typu walk-in to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie aranżacji łazienek. Dzięki możliwości zachowania jednorodnej posadzki w obszarze całego pomieszczenia zapewnia uczucie przestrzeni i nowoczesnego designu. Efekt przestronności można spotęgować, zastępując drzwi do kabiny ścianką częściowo przesłaniającą przejście pod prysznic. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy trzy pomysły na ścianki prysznicowe, które nadadzą Twojej łazience wyjątkowy charakter.

Standardowa, gotowa, szklana ścianka prysznicowa

Klasyka zawsze pozostaje w modzie, a standardowa, szklana ścianka prysznicowa jest doskonałym przykładem uniwersalności i elegancji. Może być przezroczysta, co optycznie powiększa przestrzeń, lub zapewniać prywatność dzięki użyciu szkła mrożonego albo mieszanego: mrożonego w części środkowej wysokości, a transparentnego przy posadzce i suficie.

Rama wokół szklanej powierzchni może być subtelna lub mocniej zaznaczona, w kolorze nawiązującym do całości aranżacji. Popularne ramy mają barwę srebrnego chromu lub złota, a także czerni. Wśród tych ostatnich, dużym powodzeniem cieszą się ramy kratowane, nawiązujące do estetyki stylu japońskiego.

Kabina typu walk-in

Ścianka z pustaków szklanych – luksfery znów w modzie

Pustaki szklane to nie tylko praktyczne, ale również estetyczne rozwiązanie. Od lat na przemian pojawiają się w kręgu zainteresowania projektantów wnętrz i znikają, żeby znowu powrócić, zawsze w nieco innej odsłonie. Odgradzając kabinę prysznicową od pozostałej części łazienki, można wykorzystać pasujące do każdego wariantu kolorystycznego pustaki w kolorze naturalnego szkła. Subtelne i delikatne, nie będą dominantą we wnętrzu, ale stanowią skuteczną osłonę. Dla uzyskania bardziej dynamicznego efektu można wykorzystać kolorowe luksfery, które dodadzą pomieszczeniu nieco energii.

Podobnie jak kolorystykę, do indywidualnych potrzeb i upodobań można dopasować również stopień przezroczystości pustaków – od półtransparentnych, aż po niemal nieprzepuszczające światła.

Ścianka z plexi – lekka, nietłukąca, niewymagająca ramy

Innowacyjne podejście do ścianki prysznicowej to wybór plexi, która stanowi alternatywę dla szkła. Jest lżejsza, nie tłucze się, a przy tym nie wymaga ramy. W dobrym sklepie, takim jak np. płytyplastikowe.pl, możesz zamówić taflę w odpowiednim rozmiarze i o właściwej grubości. Warto wiedzieć, że plexi dostępna jest w różnych wariantach – od przezroczystej po kryjącą.

Kabina typu walk-in

Transparentna wersja szkła akrylowego pozwoli na swobodny przepływ światła w kabinie i nie będzie stanowić bariery dla wzroku, co jest idealne dla przestrzeni o mniejszych rozmiarach. Z kolei plexi w wersji dymionej lub nieprzezroczysta, doda łazience tajemniczego charakteru, zwłaszcza gdy wybierzemy kolorystykę odpowiadającą reszcie wnętrza. Warto zaznaczyć, że podobnie jak gotową ściankę ze szkła, również przegrodę z plexi można zamontować, nie mając specjalnej wiedzy i doświadczenia związanych z majsterkowaniem. Wystarczą do tego podstawowe umiejętności i standardowe narzędzia.

Szkło, plexi czy pustaki? Który wariant wybrać?

Wnętrze kabiny typu walk-in to miejsce, gdzie funkcjonalność spotyka się z designem. Wybierając odpowiednią ściankę prysznicową, można dostosować przestrzeń do własnych potrzeb i upodobań, nadając jednocześnie łazience unikalny charakter. Niezależnie od tego, czy wybieramy klasyczne szkło, nowoczesne plexi, czy efektowne pustaki szklane, kluczowe jest, by ścianka prysznicowa harmonijnie komponowała się z resztą aranżacji łazienki, tworząc spójną i estetyczną całość.

Materiał zewnętrzny

Redakcja ronet.pl