Lodówki z zamrażarką do zabudowy – TOP 5 modeli do 2000 zł

Szukasz dobrej lodówki i nie chcesz przepłacać? W budżecie do 2000 znajdziesz kilka wartych uwagi modeli – także do zabudowy! Dowiedz się, czy warto się zdecydować na taki sposób urządzenia kuchni i jakie urządzenie będzie najlepszym zakupem!

Lodówka do zabudowy – czy to dobry pomysł?

Najważniejsza decyzja, jaka stoi przed każdym kupującym lodówkę do domu, to określenie, czy szuka sprzętu wolnostojącego, czy może do zabudowy. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Esteci raczej jednak sięgną po drugą opcję. Kuchnia w zabudowie prezentuje się elegancko i spójnie, a dodatkowo – duże bryły urządzeń nie przytłaczają wnętrza. Oprócz wizualnych lodówka do zabudowy ma też atuty praktyczne. Łatwiej utrzymać ją w czystości – odpada ścieranie z frontów nieestetycznie prezentujących się odcisków palców. Taki sprzęt także dyskretniej pracuje – pomaga w tym dodatkowa izolacja. Jeśli chcesz wymienić stary model na nowy, nie musisz spędzać czasu na precyzyjnym dobieraniu koloru frontu do innych sprzętów – a tak jest w przypadku urządzeń wolnostojących.

Czy taki sprzęt ma wady? Przede wszystkim – bardziej złożoną instalację i trudniejsze dostanie się do urządzenia w przypadku awarii. Łatwo jednak sobie z tym poradzić, zamawiając odpowiednią usługę przy zakupie lodówki – wtedy podłączeniem nowego nabytku zajmie się profesjonalista!

Jak wybrać dobrą lodówkę?

Lista parametrów, które znajdziesz w opisie lodówek, jest bardzo długa. Które faktycznie mają znaczenie? Oto najważniejsze z nich:

 • pojemność;
 • wymiary urządzenia;
 • zastosowane technologie, w tym No Frost;
 • klasa energetyczna;
 • generowany hałas;
 • dodatkowe funkcje;
 • udogodnienia związane z przechowywaniem określonego rodzaju żywności;
 • łatwe sterowanie.

Na co możesz liczyć przy lodówce do 2000 zł? W tym budżecie kupisz kilka ciekawych chłodziarko-zamrażarek. Może się okazać jednak konieczne pójście na pewne kompromisy – na przykład w zakresie No Frost. W tańszych modelach będą to raczej inne technologie, które całkowicie nie wyeliminują konieczności rozmrażania – mogą jednak ograniczyć jej częstotliwość.

Zwracaj też uwagę na wymiary i pojemność – sposobem na ograniczenie kosztów jest bowiem wybór mniejszej lodówki!

Polecane lodówki do zabudowy – top 5

Zobacz, jakie chłodziarko-zamrażarki do zabudowy w cenie do 2000 zł cieszą się największą popularnością! Każdy z polecanych modeli zbiera pozytywne recenzje użytkowników.

 • BEKO BCSA285K4SN – elegancki model za ok. 1700 zł. Chłodziarka ma pojemność 193 l , zamrażarka – 78 l. Podczas pracy sprzęt generuje hałas 35 db. Klasa energetyczna w tym przypadku to E. Specjalny system parowania MinFrost sprawia, że gromadzenie się lodu w zamrażarce jest znacząco ograniczone. LED Illumination to z kolei dopracowane, energooszczędne oświetlenie wnętrza urządzenia.
 • ELECTROLUX KNT1LF18S1 seria 300 – propozycja za ok. 2000 zł. Pojemność chłodziarki w tym przypadku to 196 l, zamrażarki – 72 l. Klasa energetyczna omawianego modelu to F, a generowany hałas – 35 db. Dzięki systemowi Low Frost można rozmrażać zamrażarkę nawet pięć razy rzadziej! Docenisz też funkcję FastFreeze, czyli szybsze mrożenie świeżych artykułów spożywczych.
 • AMICA BK3265.4UAA – model za ok. 1800 zł. Pojemność chłodziarki to 195 l, zamrażarki – 75 l. Urządzenie ma klasę energetyczną E, a podczas pracy generuje hałas 39 db. Spodoba ci się wygodny pojemnik na warzywa owoce oraz półka na butelki. Docenisz również funkcję automatycznego odszraniania!
 • AMICA BK2665.4 – kolejna propozycja tego samego producenta, ale do mniejszej kuchni! Chłodziarka ma tutaj bowiem 142 l, zamrażarka – 60 l pojemności. Klasa energetyczna to F, a generowany hałas – 39 db. Znajdziesz tu wygodną półkę na butelki oraz automatyczne odszranianie.
 • WHIRLPOOL ART 65021– propozycja chętnie wybieranego producenta zatok. 1900 zł. Chłodziarka ma pojemność 194 l, zamrażarka – 79 l. Klasa energetyczna to F, a generowany hałas – 35 db. Szuflada MAXI CRISPER pozwoli zachować świeżość warzyw i owoców. Docenisz też wygodny stojak na butelki!

Chcesz poznać inne urządzenia? Sprawdź lodówki z zamrażarką do zabudowy w sklepie MediaMarkt!

Materiał zewnętrzny

Redakcja ronet.pl