Pralka i suszarka w zabudowie – garść przydatnych informacji

Pralka i suszarka w zabudowie czyli tak zwana wieża pralnicza to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie funkcjonalne i estetyczne rozwiązania. Ponadto, stworzenie wieży umożliwia ograniczenie gabarytów sprzętu i sprawdzi się doskonale zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń. W tym wypadku, dobrym rozwiązaniem jest zakup pralki i suszarki tego samego producenta. Urządzenia będą wówczas spójne pod względem estetycznym i gabarytowym, co ułatwi ich bezpieczne połączenie.

Zalety wieży pralniczej

Jak wspomniano powyżej, pralka i suszarka w zabudowie to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić dostępne miejsce w łazience. Należy bowiem pamiętać o tym, że zarówno pralka, jak i suszarka to urządzenia duże. Ponadto, podczas aranżacji przestrzeni należy wygospodarować dodatkowe miejsce, które posłuży wygodnemu otwieraniu i zamykaniu drzwi urządzeń oraz wkładaniu i wyjmowaniu prania. Ustawienie urządzeń jedno na drugim ogranicza zajmowane przez nie miejsce i jest bardzo poręcze zwłaszcza, że z reguły przestrzeń nad pralką i tak nie jest w inny sposób wykorzystywana. Podczas aranżacji wnętrza warto również rozważyć umieszczenie pralki i suszarki w zabudowie. Dzięki temu urządzenia będą ukryte w szafie lub wnęce i staną się niewidoczne. Dodatkowo, wnętrze szaf można również wyłożyć matą wygłuszającą, dzięki temu praca urządzeń przestanie być bardzo uciążliwa.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając pralkę i suszarkę w zabudowie?

Podczas wyboru i zakupu pralki i suszaki niezależnie od tego czy urządzenia mają stać obok siebie czy tworzyć wieżę, warto zwrócić uwagę na dostępne funkcje, długość oraz warunki gwarancji, a także gabaryty urządzeń. W tym przypadku warto zatem rozważyć jedynie użyteczne funkcje, które będą regularnie wykorzystywane. Opcje dodatkowe zwykle podnoszą cenę sprzętu, a i tak w dalszej eksploatacji okazują się zbędne. Dobrej jakości sprzęt powinien cechować się długą gwarancją, która nijako przewiduje jego dłuższe wykorzystywanie. Ponadto, w wielu punktach sprzedaży istnieje możliwość płatnego przedłużenia okresu gwarancji. Wreszcie podczas zakupu urządzeń zależy uwzględnić ich rozmiar oraz możliwość podłączenia do domowej sieci oraz ilość dostępnego miejsca. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na to, że sprzęt nie może być całkowicie dosunięty do ściany.

Konsekwencja w wyborze producenta

Wybór pralki oraz suszarki pochodzących od tego samego producenta jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jak już wspomniano zapewnia jednolitą stylistykę urządzeń oraz ich kompatybilność, w tym trwałe i bezpieczne połączenie.

W jaki sposób należy łączyć pralkę i suszarkę?

Aby połączenie pralki i suszarki w zabudowie było trwałe i bezpieczne powinno się ono obyć za pomocą łącznika lub ewentualnie ramy pośredniej. W tym przypadku, połączenie łącznikiem zapewnia większą stabilność wieży. Wybierając jakikolwiek element łączący należy jednak zawsze przestrzegać zaleceń producenta. Dobrym rozwiązaniem jest też wybór wszystkich elementów wieży z tym samym logo. W sprzedaży dostępne są również łączniki uniwersalne, które pasują do większości urządzeń. Jednak jak już wspominano najlepszym rozwiązaniem jest wybór „firmowego” produktu. Należy również podkreślić, że ustawianie urządzeń bez łącznika lub ramy to błąd, który może mieć bardzo poważne konsekwencje. Podczas pracy urządzeń dochodzi bowiem do ich silnych drgań, które powodują przemieszczanie się oraz możliwość ich upadku z wysokości. Zastosowanie łącznika lub ramy zapewnia zatem bezpieczeństwo nie tylko samych domowników, ale również zapobiega uszkodzeniu sprzętu.

Czy należy ustawiać pralkę na suszarce czy suszarkę na pralce?

Choć nie ma znaczenia, które z urządzeń znajdować się będzie wyżej, to jednak zwykle to suszarka ustawiana jest na pralce. Wynika to głównie z tego, że większość łączników ma możliwość wysunięcia dodatkowej półki. Wówczas miejsce to może być wykorzystywane jako robocza przestrzeń podczas składania wysuszonego prania.

Redakcja ronet.pl