Cechy nowoczesnych olejów silnikowych i do przekładni Fuchs Titan

Zastosowanie odpowiedniego rodzaju oleju do smarowania silnika spalinowego i przekładni ma na celu zredukowanie tarcia, a tym samym spowolnienie procesu naturalnego zużycia metalowych części. Nowoczesne oleje silnikowe Fuchs Titan, dzięki różnego rodzaju modyfikatora i dodatkom, realizują również inne przydatne funkcje. Co charakteryzuje tego typu ciecze techniczne? Jakie ich cechy są najważniejsze z punktu widzenia ekonomii i bezpieczeństwa eksploatacji pojazdu?

Mniejsze zużycie paliwa, oleju i podzespołów

Najważniejszymi z cech nowoczesnych wyrobów petrochemicznych stworzonych z myślą o smarowaniu silników spalinowych i przekładni jest redukcja zużycia, ograniczenie spalania i skuteczniejsza ochrona części poprzez poprawę właściwości smarnych w szerokim zakresie temperatur pracy. Oleje Fuchs Titan zachowują optymalny poziom lepkości zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. Gdy jest zimno, wciąż są płynne, co ułatwia rozruch. Gdy silnik jest rozgrzany i jest gorąco, zachowują odpowiednią lepkość, dzięki czemu nie ściekają i smarują rozgrzany silnik z równą skutecznością, jak pierwszych minutach jego pracy. Za sprawą modyfikatorów tarcia takie oleje ograniczają zużycie paliwa, a za sprawą przeciwutleniaczy i innych dodatków utrzymują wyjściowe właściwości znacznie dłużej niż oleje starszej generacji. Dzięki temu część produktów z serii Titan może być stosowana w pojazdach przystosowanych do wydłużenia odstępów pomiędzy kolejnymi wymianami oleju.

Ochrona przed korozją, wychwytywanie zanieczyszczeń

Wspólną cechą wszystkich nowoczesnych olejów silnikowych, w tym produktów marki Fuchs Titan jest ochrona wnętrza silników i przekładni przed korodowaniem. W związku z tym, w składzie takich olejów znajdziemy specjalne modyfikatory antykorozyjne. Cechą charakterystyczną olejów silnikowych jest również zdolność do wychwytywania i przenoszenia zanieczyszczeń będących efektem pracy silnika. Chodzi przede wszystkim o nagar (sadzę) i drobiny metalu, które powstają w wyniku tarcia o siebie metalowych powierzchni. Nowoczesny olej wychwytuje tego typu zanieczyszczenia i przechodząc przez filtr, eliminuje je z obiegu, tym samym chroniąc wnętrze silnika przed uszkodzeniem.

Nowoczesne oleje silnikowe i do przekładni Fuchs Titan to produkty stworzone z myślą o potrzebach współczesnych, zaawansowanych jednostek napędowych, manualnych i automatycznych skrzyni biegów, wzbogacane różnego rodzaju modyfikatorami, które nadają im dodatkowe, pożądane właściwości. Przykładem takich dodatków są modyfikatory tarcia, związki przeciwutleniające i antykorozyjne wielu rodzajów. 

Redakcja ronet.pl