Depilator IPL – jak działa i czemu jest tak skuteczny?

Jak pozbyć się owłosienia na długie miesiące? Marzenie o gładkiej skórze bez konieczności uciążliwej, codziennej depilacji to marzenie wielu. I właśnie dlatego gabinety kosmetyczne wprowadziły do oferty depilatory IPL. Dzisiaj jednak urządzenie możecie zakupić na domowy użytek! Jak działa i jak stosować tego typu depilację?

Depilator IPL – działanie

Urządzenie wypuszcza wiązkę intensywnie pulsującego światła, które uszkadza cebulkę włosa. Nie niszczy go całkowicie, ale wprowadza w stan uśpienia, nawet do sześciu miesięcy. Aby jednak osiągnąć taki efekt, serię dziesięciu zabiegów należy powtarzać co dwa-cztery tygodnie (jak często używać urządzenia, dowiesz się tutaj: https://beautifly.eu/2022/04/29/depilator-ipl-jak-czesto-uzywac/. Depilator IPL spełni swoje zadanie wyłącznie przy regularnym stosowaniu. Obsługa urządzenia nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a sam zabieg jest dosyć prosty w wykonaniu. Wystarczy przyłożyć głowicę do wybranej partii skóry i przesuwać ją centymetr po centymetrze. Depilacja całych nóg  powinna zająć około dwóch godzin. Jak dokładnie

Czy depilatory IPL są skuteczne?

Jak najbardziej! Do zabiegu trzeba się jednak przygotować. W jaki sposób?

  • Skóra musi być zdrowa, bez żadnych infekcji lub podrażnień
  • Należy dokładnie ją oczyścić i nie stosować żadnej pielęgnacji po
  • Skórę trzeba ogolić.

Co zrobić już po zabiegu depilatorem IPL?

  • Nie wystawiać skóry na słońce
  • Nie depilować jej w późniejszych dniach!
  • Nie trzeć ręcznikiem i chronić przed uszkodzeniami
  • Unikać solariów, basenu i intensywnego wysiłku fizycznego

Depilator IPL czy depilator laserowy?

Co wybrać? Depilator laserowy wypuszcza bardzo precyzyjną wiązkę światła, która trafia bezpośrednio w brodawkę włosa, odpowiedzialną za jego wzrost. W związku z tym, depilacja będzie o wiele bardziej czasochłonna i może okazać się bolesna. Z drugiej strony – ostateczny efekt ma szansę utrzymać się nawet kilka lat. Wszystko zależy więc od preferencji, choć depilator IPL na pewno będzie prostszy i bardziej komfortowy w użytkowaniu. Przekonajcie się sami!

Redakcja ronet.pl