Faktoring dla mikro, małych i średnich firm

Spośród wielu usług finansowych dostępnych na polskim rynku, faktoring wyróżnia się kilkoma istotnymi cechami. Jedną z nich jest to, że usługa ta świetnie sprawdza się zarówno w przypadku mikro, małych, jak i średnich firm. Z czego to wynika? 

Faktoring – co to takiego?

Faktoring jest usługą finansową, z której mogą korzystać jedynie przedsiębiorcy będący VATowcami. W ramach faktoringu przedsiębiorca może sprzedać faktury, które wystawia swoim stałym odbiorcom, dzięki czemu otrzyma dostęp do środków znacznie szybciej, niż gdyby czekał na zapłatę ze strony kontrahenta. 

Faktoring jest elastyczny – możesz skorzystać z finansowania pojedynczych faktur i zgłaszać faktury pojedynczo, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Możesz także zawrzeć stałą umowę faktoringową, jeżeli potrzebujesz dostępu do finansowania na co dzień – w tym drugim przypadku możesz liczyć na niższe koszty usługi.

Skalowanie faktoringu

Dlaczego faktoring to świetny wybór dla mikro, małych i średnich firm? Atutem usługi jest jej łatwe skalowanie. Oto kilka przykładów wykorzystania faktoringu w zależności od wielkości firmy.

Faktoring dla mikroprzedsiębiorców

Potrzebujesz szybkiego dostępu do gotówki jednorazowo? Skorzystaj z finansowania pojedynczych faktur. W ramach usługi możesz sfinansować nawet faktury o niewielkiej wartości – od 500 zł. Wystarczy wypełnić formularz na stronie PragmaGO, a następnie poczekać na potwierdzenie faktury przez klienta i decyzję ze strony faktora. Ty otrzymasz pieniądze do dwóch godzin, a Twój kontrahent za fakturę zapłaci nam – z jego perspektywy zmieni się jedynie numer rachunku.

Faktoring dla małych firm

Masz większe potrzeby? To nie problem – finansujemy pojedyncze faktury o wartości do 100 000 zł! Nawet, jeśli wybierasz usługę z myślą o finansowaniu faktur od czasu do czasu, masz dostęp do limitu faktoringowego. Co ważne: nie płacisz za jego utrzymanie! Jakiekolwiek opłaty ponosisz jedynie wtedy, gdy zdecydujesz się sfinansować fakturę (z kwoty na fakturze potrącamy prowizję faktora).

Faktoring dla średnich firm

Preferujesz stałą umowę i niższe koszty? Wybierz faktoring online i korzystaj z odnawialnego limitu faktoringowego w kwocie od 50 000 PLN do 1 000 000 PLN! Regularnie finansuj wystawiane faktury i zabezpiecz firmę przed negatywnymi skutkami powstawania zatorów płatniczych. Dysponując tak dużym limitem możesz pomyśleć także o inwestycjach – pieniądze z faktoringu możesz przeznaczyć na dowolny cel firmowy, a prowizję faktora zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Faktoring – wygoda i bezpieczeństwo

Przedsiębiorcy korzystający z faktoringu cenią przede wszystkim wygodę tego rozwiązania. Faktoring całkowicie online to nie mrzonka! Cały proces jest dostępny w 100% przez Internet – od wypełnienia i wysłania wniosku, przez zawarcie umowy (wystarczy podpis elektroniczny lub skorzystanie z platformy Autenti, choć oczywiście możesz także podpisać umowę tradycyjną), aż do wypłaty środków. Za każdym razem, gdy zdecydujesz się sfinansować fakturę w ramach faktoringu w przyszłości, również będziesz mógł załatwić wszystko online – i to jeszcze szybciej, bo w ramach trwającej umowy.

Sporym udogodnieniem dla przedsiębiorców jest także ubezpieczenie gratis – dzięki temu nie musisz martwić się o problemy z niewypłacalnością kontrahentów. W ramach faktoringu z ubezpieczeniem oferujemy także monitoring należności, który ułatwi kontakt z dłużnikiem i pozwoli odpowiednio szybko zareagować w razie opóźnień w uregulowaniu należności za fakturę.

Redakcja ronet.pl