Filmy o lalce Barbie – poznaj historię najsławniejszej zabawki świata

Lalka Barbie to ikona kultury masowej, najpopularniejsza zabawka dla dziewczynek i nie tylko, która zadebiutowała w 1958 r. Już w chwili wejścia na rynek lalki te podbiły serca dzieci i dorosłych. Barbie to również główna bohaterka wielu animacji. Jakie filmy z Barbarą Millicent Roberts w roli głównej warto obejrzeć? Sprawdźmy!

Filmy o lalce Barbie, które warto obejrzeć

Pełna nazwa lalki Barbie to Barbara Millicent Roberts. Zabawka otrzymała imię po córce projektantki. Ruth Handler stworzyła Barbie, ponieważ zauważyła, że jej córka bawi się papierowymi lalkami, którym nadaje dorosłe role i cechy. W latach 50. XX w. można było kupić inne lalki, ale wszystkie przedstawiały niemowlęta. Barbie stała się więc nowym rozdziałem w dziedzinie zabawek. Choć dla wielu kontrowersyjna, a w niektórych krajach nawet zakazana, Barbie to niekwestionowana gwiazda i liderka, jeśli chodzi o zabawki. W jakich produkcjach możemy ją zobaczyć? 

1. Barbie w Dziadku do Orzechów (2001)

To pierwszy pełnometrażowy film, w którym Barbie wciela się w rolę Klary. Główna bohaterka otrzymuje na święta magicznego dziadka do orzechów, który w nocy ożywa, aby walczyć z Mysim Królem. „Barbie w Dziadku do Orzechów” to film o walce dobra ze złem. To produkcja pełna wzruszeń i emocji, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

2. Barbie w Wigilijnej Opowieści (2008)

Kolejny film z Barbie w klimacie świątecznym to produkcja wzorowana na „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Barbie wciela się w postać gwiazdy londyńskiego teatru, wraz ze swoim kotem próbuje przekonać innych aktorów, aby pracowali z nią w święta. Czy samolubna Barbie się zmieni? Przekonaj się sam!

3. Barbie w świecie mody (2010)

Tym razem Barbie wybiera się do Paryża, w odwiedziny do swojej ciotki, która jest właścicielką domu mody. Niestety jej interes chyli się ku upadkowi – grozi jej bankructwo. Czy Barbie uda się uratować dom mody cioci?

4. Barbie: Rockowa księżniczka (2015)

Barbie to wszechstronnie utalentowana dziewczyna. Doskonale wychodzi jej projektowanie mody, taniec, jazda konno, a także śpiew – i to rockowy. Produkcja z 2015 r. to film dla małych gwiazd rocka, które wraz z Courtney i Eriką chcą uratować festiwal rocka przed zamknięciem.

Telewizja mobilna dla młodszych i starszych

Telewizja mobilna to świetne rozwiązanie, które umożliwia oglądanie wybranych produkcji zawsze i wszędzie. Z opcji tej mogą korzystać zarówno młodsi, jak i starsi widzowie, ponieważ każdy możne znaleźć dla siebie odpowiednie kanały. Telewizję online na atrakcyjnych warunkach oferuje INEA. Dostawca ten proponuje aż 14 kanałów dla dzieci, na których często emitowane są filmy z Barbie w roli głównej.

Aby móc korzystać z telewizji mobilnej wystarczy zdecydować się na ofertę telewizji światłowodowej od INEA, a następnie zainstalować aplikację INEA Online TV. To wszystko! Od tej chwili telewizję online można oglądać na wszystkich urządzeniach przenośnych.

Materiał zewnętrzny

Redakcja ronet.pl