Hair cycling – czy wiesz, jak dbać o swoje włosy?

Czy wiesz, czym jest hair cycling? To nic innego, jak odpowiednik skin cycling, czyli trzyetapowej pielęgnacji, na którą składa się peeling, zastosowanie retinoidów, jak również właściwe nawilżenie. Hair cycling daje tak samo korzystne efekty na włosach, jak skin cycling na skórze, dlatego jest metodą pielęgnacji polecaną zarówno przez dermatologów, jak również specjalistów z działu kosmetologii. Na czym polega i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Hair cycling – na czym polega i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Hair cycling to nic innego, jak metoda pielęgnacji włosów składająca się z trzech etapów, mających na celu utrzymanie włosa w lepszej kondycji. W zakresie etapów hair cyclingu wymienić należy regenerację, nawilżenie, jak również odżywienie włosa. Regeneracja ma na celu odbudowę i działanie naprawcze na włosach każdego typu i różnej długości. Nawilżenie sprzyja utrzymaniu prawidłowego nawodnienia i ochronę przed przesuszeniem, co jest szczególnie ważne w przypadku włosów farbowanych. Zaś odżywienie jest kluczowym aspektem pielęgnacji, które ma niemały wpływ na to, jak prezentują się włosy w przyszłości. Odżywienie włosa umożliwia ich prawidłowy wzrost, zagęszczenia i świetną prezentację.

Jeśli przeprowadzisz hair cycling na swoich włosach we właściwy sposób i włączysz do systematycznych działań to możesz mieć pewność, że Twoja fryzura nabierze niebywałego blasku, a włosy staną się tak zregenerowane, jak nigdy dotąd.

Dlaczego włosy się niszczą i jak wspomóc ich regenerację metodą hair cyclingu?

Włosy są narażone na różne zewnętrzne czynniki szkodliwe dla ich ogólnego wyglądu, podobnie jak źle dobrana dieta i długofalowy stres. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że wszelkiego typu metody pielęgnacji włosa mają na celu pełną regenerację i kompleksową odbudowę włosów różnego typu. 

Włosy każdej z nas są narażone na działanie smogu, promieniowania, wiatru, jak również uszkodzenia mechaniczne. Wiele kobiet zapomina, że to właśnie te czynniki najbardziej uniemożliwiają zachowanie pięknej fryzury. 

Dlatego koniecznie zastosuj u siebie kolejne etapy hair cyclingu, by włosy odżyły. Przede wszystkim zadbaj o mycie nie tyle włosów, co również i skóry głowy. Znajdziesz sporo produktów, które zadbają o ten kluczowy etap Twojej pielęgnacji. Peelingi do skóry głowy zachowują ją w odpowiednim stanie i zapobiegają chorobom skóry.

Następnie pamiętaj o sięgnięciu po mocno odżywcze maski, jak również odżywki. Zastosowanie masek i podobnych produktów ułatwi Ci walkę z łamliwością włosów i przesuszonymi końcówkami. W rezultacie włosy będą jakby lżejsze i błyszczące. Możesz też pokusić się o sięgnięcie po oleje, ale pamiętaj, by konkretny odpowiednik dobrać do rodzaju włosa.

Dodatkowo o włosy możesz dbać różnego typu wcierkami, mgiełkami, czy odżywkami w sprayu, które świetnie regenerują włosy bez dodatkowego obciążenia.

Już wiesz, za pomocą jakich działań wprowadzić hair cycling na swoich włosach? Zacznij wprowadzać hair cycling choćby dziś!

Materiał zewnętrzny

Redakcja ronet.pl