Jakie buty damskie wybrać na długi spacer?

Obuwie wybierane na spacer powinno być przede wszystkim wygodne. Kobiety zazwyczaj w pierwszej kolejności zwracają uwagę na wygląd butów. To, jak się prezentują, również jest istotne, ale pamiętaj, że w ładnych, a niewygodnych butach nie będziesz mogła wybrać się na długi spacer. Podczas szukania odpowiedniego obuwia weź pod uwagę obie kwestie. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie buty najlepiej sprawdzają się do chodzenia.

Duży wybór obuwia damskiego pozwala swobodnie wybrać konkretny model zgodny z indywidualnymi potrzebami i upodobaniami. Kobiety jak najbardziej mogą dobierać buty zarówno pod względem wyglądu, jak i komfortu ich noszenia. Najlepiej sprawdzają się oczywiście modele typowo sportowe, jednak one nie zawsze dobrze się prezentują. Jeśli zależy Ci także na dobrym wyglądzie, weź pod uwagę również inne rodzaje butów.

Wybierając obuwie na spacer, należy uwzględnić przede wszystkim dystans oraz warunki pogodowe. Są to bardzo istotne kwestie, na podstawie których powinny zostać dobrane właściwe buty. Pod uwagę warto wziąć również powierzchnię, po jakiej będzie odbywał się spacer – podpowiada pracownik internetowego sklepu z glanami.

Czym się kierować przy wyborze damskich butów na spacer?

Podczas szukania obuwia idealnego na długi spacer, zwracaj uwagę głównie na jego konstrukcję. Buty powinny mieć przestronny nosek, aby możliwe było w nich swobodne poruszanie palcami. Kołnierz obuwia znajdujący się w tylnej części cholewki musi odpowiednio amortyzować piętę. Dlatego sprawdź, czy jest ściśle dopasowany i czy jego struktura wyróżnia się stabilnością. Natomiast wkładka butów powinna zapewniać amortyzację oraz wsparcie łuku stopy. Zwróć uwagę również na podeszwy obuwia, które odgrywają dużą rolę, ponieważ ich zadaniem jest ochrona stóp przed wstrząsami.

Obuwie na spacer dobieraj także do warunków pogodowych. Jeśli wybierasz się na spacer wiosną lub jesienią, dobrym pomysłem okazują się glany. Dostępne są one w różnych rozmiarach, kolorach, a nawet wysokościach, co umożliwia ich dopasowanie do własnych potrzeb oraz preferencji. Wysokie modele tych butów skutecznie chronią przed wilgocią, wiatrem, a także śniegiem.

Jakich butów unikać?

Nie wszystkie buty damskie okazują się odpowiednie na długi spacer. Jeśli chcesz zadbać o swoją wygodę, unikaj przede wszystkim obuwia na obcasie. Prezentuje się ono bardzo ładnie i jest właściwe na różne okazje, ale na pewno nie nadaje się do pokonywania długich dystansów. Nie warto jednak również wybierać butów na całkowicie płaskiej podeszwie, ponieważ mogą doprowadzić do skrzywienia kości.

Zrezygnuj także z obuwia, które zostało wykonane z materiałów nieprzepuszczających powietrza. Skóra będzie się w nich strasznie męczyła i szybko poczujesz dyskomfort podczas spaceru. Wygoda jak najbardziej jest ważna, ale nie zapominaj też o dobrym wyglądzie. Obuwie warto dopasować do stylizacji. Jeśli stawiasz na sportowy styl, możesz do niego dopasować sportowe buty. Jeżeli jednak wybierasz się na spacer z partnerem czy przyjaciółką, postaw na coś bardziej eleganckiego.

Redakcja ronet.pl