Jakie największe zalety ma nowoczesna elewacja z drewnem?

Piękna i zadbana elewacja jest najlepszą wizytówką każdej posesji, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone rozwiązania. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa elewacja drewniana, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o niej nieco więcej. Nowoczesna elewacja z drewnem – czy to dobry pomysł?

Nowoczesna elewacja z drewnem – dlaczego warto?

Drewno jak powszechnie wiadomo jest bardzo plastycznym i uniwersalnym materiałem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że producenci są w stanie dostarczyć swoim klientom naprawdę oryginalne i niepowtarzalne rozwiązania. Modna i stylowa elewacja z drewnem doskonale sprawdzi się nie tylko w nowoczesnym, ale również w tradycyjnym budownictwie. Jedyną wadą jest tak naprawdę dość wysoka cena, ale na szczęście z miesiąca na miesiąc koszty inwestycji znacząco spadają. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby postawić na drewnopodobne materiały, które wbrew pozorom prezentują się bardzo okazale.

https://ronet.pl/deska-elewacyjna-elastyczna-doskonale-wykonczenie-elewacji/

elewacja z drewnem

Jakie największe zalety?

Elewacja z drewnem jest nie tylko bardzo piękna, ale również przyjazna dla zdrowia człowieka. Do wyboru jest bardzo wiele elewacji drewnianych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji jest wiele ciekawych gatunków drzew, które wbrew pozorom bardzo różnią się między sobą. Eleganckie deski elewacyjne z drewna można układać nie tylko pionowo i poziomo, ale również pod wieloma różnymi kątami. Doświadczony projektant jest w stanie przygotować naprawdę oryginalny i niepowtarzalny projekt, dzięki któremu zaskoczymy swoich znajomych i sąsiadów. Olbrzymim atutem jest także to, że drewno doskonale komponuje się z wieloma innymi materiałami.

https://ronet.pl/ocieplenie-domu-koszty-i-korzysci/

Nowoczesna elewacja z drewnem – na jakie drewno postawić?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się drewno świerkowe i sosnowe. Jest to idealne rozwiązanie dla tych osób, które zwracają szczególną uwagę na kwestie ekonomiczne. Elewacja z drewna sosnowego i świerkowego jest wytrzymała na różne obciążenia. Duża ilość żywicy znacząco zwiększa trwałość. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa świerk skandynawski. Piękne drewno o jasnej i lekko żółtej barwie prezentuje się naprawdę bardzo okazale. Warto wspomnieć o tym, że świerk skandynawski ma zdecydowanie ładniejszą fakturę niż polski. Jeżeli chodzi o wysoką wytrzymałość to warto postawić na modrzew.

elewacja drewno

Drewno egzotyczne

Najlepszymi walorami użytkowymi wyróżnia się drewno egzotyczne. Najpopularniejszym drewnem w Polsce jest okoume, które wyróżnia się jasnoróżowym odcieniem. Okoume jest niesłychanie lekkim i łatwym w obróbce drewnem. Aby zwiększyć wytrzymałość warto postawić również na dodatkowe lakierowanie. Dzięki odpowiednim preparatom impregnującym nie ma ryzyka pękania. drewna. Osoby, które mają nieco więcej gotówki do wydania mogą wykonać elewację z drewna egzotycznego o nazwie tatajuba. Jest to bardzo stabilny gatunek drewna pochodzący z Ameryki Południowej. Tatajuba jest odporna na ścieranie, wilgotność i częste zmiany temperatury. Meranti to kolejne warte uwagi drewno egzotyczne, które wyróżnia się lekko czerwonym odcieniem. Jest to jeden z tych gatunków drewna, które doskonale chłonie farby, impregnaty i lakier.

Redakcja ronet.pl