Organizacja przyjęcia weselnego do 50 osób

Moment, w którym Młoda Para składa przysięgę małżeńską z pewnością jest najważniejszym momentem w życiu każdej osoby. Takie wydarzenie warte jest uczczenia w wyjątkowy sposób. Wesele, które następuje po ceremonii zaślub, ma na celu zachęcić zgromadzonych gości do wspólnego cieszenia się szczęściem Pary Młodej. Jak i gdzie zorganizować małe przyjęcie weselne tak, aby każdy mógł dobrze się bawić i czuć się komfortowo?

Przyjęcie weselne a wesele – różnice

Choć dla wielu Par Młodych organizacja skromnego wesela jest nowym standardem, dla wielu osób starszej daty brak hucznej imprezy z okazji zaślubin jest niemal kontrowersyjny. Każda Młoda Para ma w swoim otoczeniu jakiegoś wujka, ciotkę lub dziadków, dla których skromne przyjęcie weselne jest prawdziwą zniewagą. Młodzi często słyszą od swoich rodziców, że powinni zaprosić ludzi, których sami nawet osobiście nie znają, tylko dlatego, że kogoś z ich rodziny łączą z nimi zawodowe bądź rodzinne koligacje.

Organizując wesele wiele osób otrzymuje nieproszone rady dotyczące tego co wypada, a czego nie wypada robić. Jednym z najczęstszych przytyków jest ten dotyczący listy gości i tego, kogo w mniemaniu innych osób należy zaprosić. Czasem jednak warto postawić na swoim pamiętając, że jest to Wasz dzień. Wasze wesele. Najważniejsze wydarzenie w Waszym wspólnym życiu.

Styl życia młodego pokolenia znacząco różni się od tego, który był kultywowany przez pokolenie rodziców i dziadków. Żyjemy szybko i ciągłym biegu. Codziennie spotykamy dziesiątki osób, zarówno na żywo, jak i online. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że Młoda Para chce uczcić swoja ceremonię zaślub w sposób skromny, spokojny i wyważony. W tym właśnie celu istnieją firmy takie jak goparty.pl, które oferują wynajem sali bankietowej do 50 osób.

Gdzie zorganizować małe przyjęcie weselne?

Przyjęcie weselne do 50 osób to optymalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zaprosić na swoją uroczystość najbliższych krewnych i przyjaciół. Najistotniejsza kwestią jest jednak wybór odpowiedniej sali bankietowej. Sala weselna powinna wpisywać się w poczucie estetyki Pary Młodej, być funkcjonalna i łatwo dostępna, choć ten ostatni punkt może być nieco problematyczny. 

Zdecydowana większość par decyduje się na ceremonię zaślub w sezonie letnim. Z tego właśnie powodu znalezienie sali bankietowej w roku planowanego ślubu graniczy niemalże z cudem. Warto zatem wziąć pod uwagę fakt, że ceremonię zaślub należy zacząć planować już na samym początku okresu zaręczynowego, czyli mniej więcej 2-3 lata przez planowaną ceremonią. 

Sala bankietowa gopart.pl to miejsce, w którym zorganizujecie małe przyjęcie weselne. Klasyczny design lokalu sprawia, że każda para może zorganizować tam przyjęcie w stylu, który najbardziej wpisuje się w ich gusta. Przeszklona ściana z widokiem na przestronny ogród daje poczucie swobody i jedności z otaczającą naturą. Doskonała lokalizacja tego miejsca sprawia, że każdy uczestnik ceremonii poczuje się w tam wyjątkowo i z pewnością zapamięta to wydarzenie na długie lata. 

Jak zaplanować idealne przyjęcie weselne?

Przed planowaniem idealnego przyjęcia weselnego warto wspomnieć, że definicja „idealnego przyjęcia” dla każdej pary będzie prezentowała się w nieco inny sposób. Najważniejszym punktem całego wydarzenia jest to, abyście zastanowili się nad tym, ja Wy wyobrażacie sobie swój idealny dzień zaślubin. Nie myślcie o przestarzałych schematach, o oczekiwaniach krewnych i o tym co ich mniemaniu wypada, a co nie. Zastanówcie się nad tym co Was uszczęśliwi i co sprawi, że ten dzień stanie się wyjątkowy.

Przygotowywanie listy gości to jeden z najbardziej kontrowersyjnych punktów organizacji wesela. To właśnie na tym etapie dochodzi do największej ilości nieporozumień i kontrowersji. Pamiętajcie zatem, że jest to Wasz dzień i że powinni otaczać Was ludzie, którzy w Waszym mniemaniu są Wam najbliżsi. Przyjęcie weselne zostanie w Waszej pamięci na całe życie. Upewnijcie się zatem, że spędzacie ten dzień z ludźmi, którzy Was kochają i wspierają Was całym sercem.

Redakcja ronet.pl