Jakie piżamy są najwygodniejsze w noszeniu?

Preferencje dotyczące ubioru do snu bywają różne. Wygodna piżama, koszula nocna, a może T-shirt i majtki – co założyć przed położeniem się do łóżka? Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, jednak warto wiedzieć, co sprawia, że nie mamy problemów z zasypianiem i rano wstajemy wypoczęci. Sprawdź, jaką piżamę wybrać, jeżeli chcesz zadbać o komfort i wygodę oraz uniknąć częstego wybudzania się w nocy.

Czy piżama wpływa na komfort snu?

Choć niektórzy twierdzą, że zdrowy sen zapewnia jedynie spanie nago, to nie zawsze możemy sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Jeżeli preferujemy przynajmniej częściowe zakrywanie ciała w czasie snu, to powinniśmy wybrać odpowiednio dopasowaną do naszych potrzeb piżamę. Wybór jest ogromny, jednak duża różnorodność piżam damskich, męskich i dziecięcych nie ułatwia zakupów bielizny nocnej. Warto wiedzieć, że dobrze dobrana piżama, koszula lub halka nocna, a także bielizna na wyjątkowo upojne noce musi być przede wszystkim wygodna i przyjazna naszemu ciału. Na co dzień powinniśmy zapewnić naszej skórze możliwość swobodnego oddychania, co zapobiega nadmiernemu poceniu oraz poprawia jakość snu. Wygodne piżamy dostępne są np. w sklepie internetowym Afrodyta, który oferuje nie tylko bieliznę nocną na co dzień, ale także na wyjątkowe okazje.

Jaka piżama jest najwygodniejsza?

Jak już zostało wspomniane, mamy różne preferencje, więc trudno wybrać jeden rodzaj piżam, który będzie gwarantował komfort i wygodę każdemu z nas. Bardzo ważne jest jednak to, aby piżama nie krępowała ruchów i była przyjazna naszej skórze. Materiał, z którego uszyta została piżama, powinien być miękki, delikatny w dotyku i dopasowany do pory roku pod względem grubości. Piżama nie może powodować nadmiernego wzrostu temperatury ciała, bo będziemy się pocić, co nie wpłynie pozytywnie na jakość naszego snu oraz samopoczucie. Powinna także mieć odpowiedni krój – nie może krępować ruchów oraz utrudniać przyjmowania różnych pozycji w czasie nocnego odpoczynku.

Na lato idealnym wyborem są piżamy z krótkimi szortami i koszulkami na ramiączkach, dzięki którym nawet w bardzo ciepłe noce nie będziemy nadmiernie się pocić i w pełni wykorzystamy każdą minutę regenerującego snu. Na chłodniejsze dni można założyć piżamę z krótkim rękawem i dłuższymi spodenkami, która jest doskonałym wyborem dla osób z każdej grupy wiekowej. Jesienią i zimą szczególnie cenimy sobie ciepło, dlatego możemy zdecydować się na zakup luźnej piżamy z grubszej bawełny, flaneli, weluru lub miękkiego polaru, dzięki której w mroźne noce będziemy cieszyć się spokojnym snem.

Redakcja ronet.pl