Meble loftowe do salonu, czyli najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Ostatnie kilka sezonów w architekturze wnętrz wyraźnie pokazuje, że Polacy zafascynowali się pofabrycznym, industrialnym klimatem. Surowe przestrzenie, żarówki frywolnie opadające na kablach spod sufitu i meble loftowe do salonu to ostatnimi czasy najgorętsze trendy w katalogach wnętrzarskich. Fuzja nowoczesności z inspiracjami wprost z poprzedniej epoki na tyle zawładnęła rynkiem, że nawet w nowym budownictwie zdarza się elektrykom prowadzić instalacje po ścianach, a zamiast gładzi ekipa wykończeniowa nierzadko kładzie na ścianach czerwone cegły.

Meble loftowe – co je charakteryzuje?

Chcąc uzyskać we własnych kilkudziesięciu metrach kwadratowych choć namiastkę nowojorskiego klimatu przemysłowego, należy zadbać nie tylko o adekwatne wykończenie ścian, czy podłóg, ale także o wyposażenie i wystrój. Meble loftowe do salonu, podobnie zresztą, jak ogólne założenia stylu industrialnego, charakteryzują się przede wszystkim minimalizmem. Nie ma tu miejsca na bogactwo zdobień i przesyt. Surowy klimat przestrzeni idealnie uzupełniają meble drewniane z elementami metalu i szkła. Masywne stoły, krzesła w niespotykanych kształtach, warsztatowe lampy, stalowe regały i minimalistyczne nierozkładane kanapy to najpopularniejsze elementy wyposażenia dedykowane właśnie pokojom dziennym w stylu industrialnym.

Zobacz także: https://ronet.pl/o-czym-nalezy-pamietac-wybierajac-meble-do-malego-salonu/

meble loft

Meble loftowe do salonu, czyli wystrój z odzysku

Stylistyka industrialna ma to do siebie, że chętnie wykorzystuje przedmioty, które lata swojej świetności mają już za sobą i nadaje im całkiem nowy design oraz funkcjonalność. W salonach stylizowanych na loftowe możemy spotkać stoły, których blaty zostały zrobione ze starych drzwi, biurka opierające się na nóżkach od maszyny do szycia, czy odrestaurowane krzesła, rzecz jasna nie od kompletu. Przestrzenie inspirowane starymi fabrykami wprost uwielbiają wyposażenie i dodatki „z duszą”. Styl ten jest na tyle popularny, że oprócz faktycznie odrestaurowanych perełek, na rynku znajdziemy także całkiem nowe meble loftowe do salonu, jedynie stylizowane na używane.

https://ronet.pl/antresola-w-mieszkaniu-zastosowanie-w-praktyce/

salon styl loft

Meble w salonie skandynawskim, eklektycznego i rustykalnego

Styl industrialny, mimo inspiracji sprzed kilku dekad, kojarzony jest obecnie z nowoczesnością i niczym nieograniczonym artyzmem. To powoduje, że wiele osób aranżujących swoją przestrzeń, z chęcią zapożycza z niego pewne elementy. Wszakże lite drewno i metal, zarówno z odzysku, jak i wyłącznie inspirowane pofabrycznym klimatem, odnajdują się nie tylko we wnętrzach industrialnych. Pojedyncze loftowe elementy idealnie sprawdzają się także w zgoła odmiennych aranżacjach. Do ciepłego, jasnego wnętrza, przytulnego niczym salon u sąsiada zza Bałtyku, z powodzeniem można przemycić industrialny stolik kawowy. W pokoju dziennym w stylu rustykalnym znajdzie się miejsce dla krzeseł stylizowanych lub faktycznie nadgryzionych zębem czasu. Natomiast w nieco sprzecznym na pierwszy rzut oka wnętrzu eklektycznym, sprawdzi się zarówno metalowy regał, jak i lampa przemysłowa.

Styl loftowy szturmem zdobył salony, kuchnie, łazienki, a przede wszystkim serca Polaków. Minimalistyczne, dość surowe, ale równocześnie niezwykle przestrzenne aranżacje są absolutnym hitem ostatnich sezonów. Meble loftowe do salonu łączą w sobie najnowocześniejszy design oraz funkcjonalność. Przy odrobinie inwencji i zdolności manualnych, w tymże stylu z powodzeniem można pozwolić sobie na odrestaurowanie elementów wyposażenia pochodzących z drugiej ręki i nadanie im zupełnie nowego charakteru.

Redakcja ronet.pl