O czym należy pamiętać, wybierając meble do małego salonu?

Aranżacja małego salonu to ogromne wyzwanie. Meble powinny być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Należy je dobrać tak, by nie przytłaczały salonu. O czym trzeba pamiętać, wybierając meble do małego salonu?

Sofa czy narożnik?

Kanapa w salonie to najważniejszy mebel. Wybierając kanapę trzeba przede wszystkim podjąć decyzję czy potrzebne nam miejsce do spania, czy będzie to jedynie mebel wypoczynkowy.

W salonie, w którym będziemy spali, konieczna jest wygodna kanapa. Sprawdzi się niewielki narożnik, na którym będzie można komfortowo odpocząć. Wybierając kanapę narożną, warto zwrócić uwagę, by była wyposażona w pojemnik na pościel, dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania.

Wybierając kanapę do salonu, w którym nie będziemy spali, warto zwrócić uwagę na niewielkie dwuosobowe sofy, które są niezwykle eleganckie. Są to meble, które świetnie wpisują się w małe pomieszczenia.

Wybierając sofę do niewielkiego salonu warto zadbać, by znalazł się w komplecie podnóżek. Jest to mebel wielofunkcyjny. Może służyć jako podnóżek, gdy chcemy wyciągnąć nogi i odpocząć, sprawdzi się jako dodatkowe siedzisko, gdy odwiedzą nas goście lub może posłużyć jako stolik kawowy.

Zobacz także: https://ronet.pl/meble-loftowe-do-salonu-czyli-najnowsze-trendy-w-aranzacji-wnetrz/

meble do małego salonu

Meble do małego salonu o wielu twarzach

Wybierając meble do małego salonu należy zadbać, by były jasne, lekkie i wielofunkcyjne. Należy unikać mebli dużych, ciężkich w ciemnych kolorach, które sprawdzają się wyłącznie w przestronnych pokojach dziennych.

Stolik kawowy, który jest niezbędny w każdym salonie, powinien mieć półki lub szuflady, w których ukryjemy potrzebne drobiazgi. Ciekawie wyglądają również stoliki z półkami, na których można ustawić wiklinowe kosze.

Interesującym rozwiązaniem będzie również stolik z podnoszonym blatem. Tam również ukryjemy wiele rzeczy.

Dobierając meble do małego salonu, nie trzeba rezygnować z puf oraz foteli. Trzeba jednak pamiętać, że fotele nie powinny mieć szerokich boków, gdyż będą wydawały się dużo większe niż są w rzeczywistości. Smukłe i delikatne meble będą lepiej się prezentowały w małym pokoju dziennym.

Wybierając puf warto zwrócić uwagę, by był on otwierany. W środku również można ukryć wiele rzeczy.

Polecamy: https://ronet.pl/antresola-w-mieszkaniu-zastosowanie-w-praktyce/

meble mały salon

Jak ustawić meble w małym salonie?

Ustawiając meble w małym salonie trzeba pamiętać, że nie tylko muszą zmieścić się wszystkie niezbędne elementy, ale należy ustawić je tak, by poruszanie się po salonie nie było problemem.

Wszystkie duże meble takie jak komody, sofę czy fotele należy ustawić pod ścianami. Warto jednak pamiętać, że nie muszą być one ustawione symetrycznie. Fotel można ustawić pod kątem w rogu pokoju, a stolik obok niego.

Meblując mały salon warto również wykorzystać meble ze szklanymi blatami. Szklane stoliki czy szafki sprawią, że przestrzeń będzie mniej zagracona. Szkło świetnie wpisuje się w wystrój mieszkań nowoczesnych oraz industrialnych.

Do małego salonu warto zrezygnować z dużych regałów. Dużo ciekawiej wyglądają komody, które są małe i zgrabne. Warto również wykorzystać półki, na których można ustawić dekoracyjne bibeloty czy kwiaty, dzięki temu salon będzie bardziej przytulny.

Wieszając półki należy unikać symetrii. Jest ona dosyć nudna. Dużo ciekawiej będą wyglądały półeczki, które rozwiesimy w nieregularnych odstępach. Warto również wykorzystać półki, które łączą metal z drewnem czy metal ze szkłem.

Wybierając meble do małego salonu należy unikać ciemnych kolorów oraz mebli, które są duże i toporne. Aranżacja niewielkiego pokoju dziennego nie jest łatwa, ale nie znaczy to, że jest niewykonalna. Ważne jest, by wybór mebli był dobrze przemyślany.

Redakcja ronet.pl