Męskie jeansy – nosić z paskiem czy bez?

Pasek do spodni ma przede wszystkim praktyczny charakter, polegający na podtrzymywaniu garderoby, jednak coraz częściej jest stylistyczny dodatkiem stroju i jego niezbędnym dopełnieniem, zwłaszcza gdy do męskiego outfitu włączamy jeansy. Kiedy nosić pasek i jak go zestawiać z jeansami? Rozwiewamy wątpliwości!

W tym sezonie w męskiej modzie liczy się odwaga, ekscentryczność i kreatywność połączeń. To dlatego, że coraz częściej strojem podkreślamy swoją osobowość. Liczą się też dodatki, które są na topie, a paski męskie do nich należą, niezależnie od tego, czy stylizujesz look w niebanalnym stylu, czy też preferujesz klasyczny wygląd. Wybór paska może przesądzić o charakterze całej stylizacji. Jakie wybierać warianty?

Męski pasek do jeansów – zasady doboru

Stawiaj na mocne i jakościowe produkty, które posłużą dobrze przez lata. Wybierając pasek do jeansów, należy pamiętać, że nie może on być zbyt wąski. Lepsze są grubsze modele, oczywiście o szerokości mieszczącej się w szlufki spodni. Przy wyborze kolorów zasada jest podobna, jak w wypadku pasków do spodni garniturowych, choć w przypadku jeansów można pozwolić sobie na większą swobodę i nie być tak restrykcyjnym.

Czarne paski męskie łącz z czarnym i szarym denimem, a brązowe z niebieskim. Kolor może być dostosowany do butów – chodzi o to, by takim dodatkiem kształtować spójność i równowagę całej stylizacji. W przypadku jeansów nie trzeba sięgać wyłącznie po eleganckie, skórzane paski, ale egzamin zdadzą także parciane, czy też materiałowe wersje. Skórzany pasek pasuje do spodni jeansowych wtedy, gdy nosisz skórzane buty i bardziej elegancką, klasyczną koszulę. Dobrze wygląda skórzany pasek w komplecie z jeansami, gdy na wierzch zakładasz marynarkę lub skórzaną kurtkę. Jeśli planujesz włożyć T-shirt i stworzyć luźny zestaw, możesz postawić na męski pasek parciany, który całości doda swobody i podkreśli jej casualowy charakter.

Męski pasek i jeansowe spodnie

Przy jeansach dobrze prezentują się paski z widoczną klamrą. Szczególnie jeśli pasek wykonany jest z solidnej skóry. Jeżeli wybierasz plecione rodzaje, im skromniejsza klamra, tym lepiej. Biorąc pod uwagę taki element męskiego paska warto postawić na jakość – zapewni ją niklowana stal. W doborze paska do jeansowych spodni unikaj kolorystycznego niedopasowania. Logo na pasku jest ważne, podkreśla Twoją lojalność wobec marki i mówi o jakości produktu, ale zbyt przysadziste nie jest wskazane w stylizacjach półoficjalnych, kiedy łączysz jeansy koszulą i marynarką.

Źle wygląda także noszenie zbyt wąskiego paska, gdyż zaburzy on proporcje w sylwetce i może ja dodatkowo pogrubić – szerokie warianty maskują niedoskonałości męskiej figury. Niedopasowany rozmiar paska również jest najczęstszym problemem – zbyt ciasne paski uwierają i uniemożliwiają swobodne ruchy, a także nieestetycznie wyglądają na spodniach.

Jak nosić pasek do jeansów?

Wybrany model paska noś do jeansowych spodni, kiedy nosić koszulę lub golf. Do tego na wierzch wkładaj marynarki, krótkie płaszczyki czy klasyczne trencze. Parciane modele zwane też plecionkami będą korzystnie wyglądać w casualowym wydaniu, kiedy do jeansów nosisz sportowe buty, a górę stanowi T-shirt, polo czy delikatny, przewiewny sweter. Dodatek możesz przemycać nie tylko do jeansowych spodni w klasycznym fasonie straight czy regular fit, ale także do popularnych w tym sezonie denimów wyróżniających się szerokim krojem, zarówno stanu, jak i nogawek.

Redakcja ronet.pl