Męskie obuwie – jakie są jego najbardziej popularne rodzaje?

Wyróżnić można sporo typów obuwia męskiego, spośród których każdy może sprawdzić się w innym przypadku. Buty stanowią ważną część garderoby i nierzadko świadczą o klasie danego mężczyzny. Gentleman powinien zatem posiadać co najmniej parę uniwersalnych rodzajów męskich butów. Są one istotnym dopełnieniem każdorazowej stylizacji – nie tylko tych bardziej eleganckich, półoficjalnych, ale również całkowicie nieformalnych. Poniżej opiszemy trzy popularne rodzaje obuwia męskiego, doradzimy także w jakich sytuacjach warto je zakładać.

Espadryle

Espadryle są elegancką alternatywą dla takich butów męskich, jak tenisówki czy sneakersy. Ich odznaczająca się podeszwa, wykonywana jest zazwyczaj z jutowej plecionki, z wodnego hiacynta albo innych traw naturalnych, zaś wierzch z cieniutkiej skóry naturalnej albo z płótna. Największą popularnością cieszą się zdecydowanie wsuwane modele, niemniej możemy się także zdecydować na takie, które mają sznurowaną cholewkę. Do czego najlepiej zakładać espadryle? Do wszelkich stylizacji letnich, zaczynając od bermudów i t-shirtu, zaś kończąc  na letnich garniturach czy też zestawie przygotowanym a la fashionista z południowej Europy.

Sneakersy

Sneakersy są jednymi z najbardziej popularnych na rynku męskich butów zakładanych każdego dnia. Niegdyś nazywano je adidasami. Cieszą się one uwielbieniem pośród wszelkich bardzo aktywnych mężczyzn oraz miłośników zmieniających się co chwilę trendów modowych. Pośród nich wyróżnić można sporo różnych modeli: buty z krótką cholewką, za kostkę, na grubej albo cienkiej podeszwie, z zamszu, ze skóry licowej albo też z innych rodzajów surowców. Wybrane modele opierają się na bardzo nowoczesnych technologiach, które wykorzystuje się na co dzień w sportowym rodzaju obuwia lub są ukłonem w stronę stylu klasycznego sprzed wielu lat. Tak samo jak trampki oraz tenisówki, męskie sneakersy sprawdzą się nie tylko w zestawieniu z casualowymi stylizacjami, ale również z garniturem.

Męskie wysokie buty skórzane – z jakich powodów warto jest je założyć?

Buty męskie wysokie ze skóry naturalnej, są niezwykle stylowe. W takim rodzaju obuwia z wysoką cholewką, można się po prostu prezentować bardzo męsko. Z tego względu aktorzy, czy też gwiazdy rocka ubierają skórzane, wysokie buty. Z pewnością prezentują się w nich znacznie lepiej, aniżeli podczas noszenia szmacianych adidasów. Takie obuwie, doskonale stabilizuje stopy, dzięki czemu maszerowanie w nim jest dużo wygodniejsze niż w zwykłych adidasach.

Redakcja ronet.pl