Pomysły na sufit w salonie

Salon to szczególne pomieszczenie w domu. Jest to reprezentacyjna przestrzeń, w której domownicy relaksują się i do której zapraszają swoich gości. Nikogo zatem nie dziwi, że właściciele swoich własnych czterech kątów robią wszystko, aby nadać temu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i elegancji. Czasami udany projekt designerski jest zasługą szczegółów i detali. Niepozornym, choć niezwykle ważnym elementem salonu jest jego sufit. Jak go zaprojektować, aby robił wrażenie na odwiedzających i w jaki sposób można go kreatywnie wykorzystać?

Sufit podwieszany w salonie

Sufity podwieszane od kilkunastu lat wiodą prym wśród designerskich trendów. Konstrukcja takiego sufitu jest wyjątkowo elegancka, stylowa, a zarazem funkcjonalna. Taki sufit jest w stanie skorygować ewentualne nierówności, dzięki czemu jego powierzchnia jest idealnie gładka. Oprócz tego podwieszany sufit w salonie daje możliwość montażu wyjątkowo nowoczesnego, a zarazem eleganckiego oświetlenia. Mieszkańcy bloków mogą również skorzystać z praktycznej strony takiego sufitu. Otóż sufit podwieszany charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami izolacyjnymi. Taka konstrukcja skutecznie tłumi hałasy dobiegające z piętra wyżej.

Polecamy: https://ronet.pl/antresola-w-mieszkaniu-zastosowanie-w-praktyce/

sufit w salonie

Jak wybrać kolor?

Wielbiciele klasyki z pewnością nie będą mieć problemu z wyborem koloru sufitu w salonie. Zdecydowana większość osób stawia na biel lub delikatne odcienie beżu. Rzeczywiście biały sufit w salonie sprawdzi się w ograniczonych powierzchniach i optycznie powiększy pomieszczenie. Na nieco bardziej odważne designerskie rozwiązania mogą pozwolić sobie właściciele salonów o dużym metrażu. Coraz większą popularnością cieszy się klasyczna czerń. Podwieszany sufit pomalowany na czarno z nowoczesnymi elementami oświetleniowymi może nadać pomieszczeniu naprawdę wyjątkowego charakteru. Warto jednak pamiętać, że decydując się na tak odważne posunięcie konieczne jest, aby reszta elementów wystroju idealnie ze sobą współgrała.

Sufit w salonie a fototapeta

Jeszcze do niedawna fototapetę sufitową podziwialiśmy głównie w pokojach dziecięcych. Producenci fototapet osiągnęli jednak mistrzostwo w swoich fachu, dlatego z powodzeniem można je zastosować również w salonie. Oczywiście podobnie jak w przypadku decyzji o zastosowaniu odważnej kolorystyki na suficie, tak samo decyzja o założeniu fototapety na sufit w salonie, jest dość śmiałym posunięciem. Jeśli jednak metraż powierzchni i ogólny styl pomieszczenia na to pozwala, warto nieco poeksperymentować.

Zobacz także: https://ronet.pl/jak-urzadzic-pokoj-chlopca-na-poddaszu/

sufit salon

Jak wykorzystać sufit w salonie?

Co ciekawe, sufit w salonie można wykorzystać w nieco inny, wyjątkowo kreatywny sposób. Nie chodzi jednak o sufit sam w sobie, a o jego konstrukcję. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się domowe huśtawki i wiszące fotele. Tak element wystroju wnętrza nadaje mu wyjątkowo domowego i przytulnego klimatu. Jeśli tylko konstrukcja sufitu na to pozwala, warto zastanowić się nad zawieszeniem w salonie wiszącego fotela w kształcie łezki.

Oświetlenie sufitowe w salonie

Sufit to element konstrukcyjny, który jest głównym nośnikiem światła centralnego. W przypadku sufitów podwieszanych, rozmieszczenie światła jest kwestią wyobraźni osoby urządzającej swoje lokum. Warto jednak pamiętać, że w przypadku sufitu o widocznych nierównościach, nieodpowiednio dobrane oświetlenie może być uwydatnić niedoskonałości. Dlatego też osoby, które planują montaż oświetlenia na suficie w salonie, powinny także wziąć pod uwagę inne źródła oświetlenia, które zrównoważą intensywność światła.

Redakcja ronet.pl