Strona główna Biznes

Tutaj jesteś

Ściany wygłuszające – dlaczego doskonale sprawdzą się w każdym biurze?

Ściany wygłuszające

Współczesne biura projektowane są z myślą o jak największym komforcie pracy, a jednym z jego najważniejszych aspektów jest bez wątpienia odpowiednie wyciszenie przestrzeni. Ściany wygłuszające do biura są bardzo istotne, ponieważ pozwalają ograniczyć rozprzestrzenianie się hałasu pomiędzy pomieszczeniami, co wpływa nie tylko na komfort, ale również na koncentrację i efektywność pracowników.

Ściany wygłuszające do biura – jak dopasować ich izolacyjność?

Najważniejszym parametrem w przypadku ścian akustycznych jest współczynnik izolacyjności dźwiękowej. Jest on wyrażany w decybelach. W biurach, gdzie prowadzone są rozmowy telefoniczne, spotkania czy praca zespołowa, standardowa izolacyjność powinna wynosić od 40 do 48 dB. Taki poziom zazwyczaj wystarcza, by głosy z sąsiednich pomieszczeń były niesłyszalne i nie zaburzały komfortu pracy. Dopasowanie izolacyjności powinno przede wszystkim uwzględniać funkcję pomieszczenia. Wyższe parametry są obligatoryjne w salach konferencyjnych, gabinetach kadry zarządzającej lub pokojach do rozmów poufnych. Warto mieć na uwadze to, że skuteczność wygłuszenia zależy nie tylko od grubości i rodzaju materiałów, ale również od jakości montażu. Jakiekolwiek nieszczelności na styku ściany z sufitem lub podłogą mogą ewidentnie obniżyć poziom izolacyjności. Dlatego ważne jest, aby w biurze korzystać wyłącznie z jakościowych ścian wygłuszających. Tego typu rozwiązania znajdziesz na stronie: https://optimalpoland.pl/sciany-akustyczne-stale/.

Dlaczego samozamykacze w ścianach wygłuszających są tak ważne?

Drzwi osadzone w ścianach wygłuszających powinny spełniać te same wymagania akustyczne, co sama przegroda. Samozamykacze odgrywają w tym kontekście bardzo istotną rolę, ponieważ zapewniają, że drzwi zawsze pozostaną zamknięte po przejściu osoby. Fakt ten znacząco ogranicza ryzyko powstawania szczelin, przez które dźwięk mógłby przedostawać się do wnętrza bądź wydostawać się na zewnątrz. Nawet najlepiej zaprojektowana i wykonana ściana akustyczna nie spełni swojego zadania w należyty sposób, jeśli drzwi będą pozostawać uchylone. Samozamykacze nie tylko zwiększają efektywność izolacji, ale też wpływają na trwałość samej konstrukcji. Stałe domykanie drzwi w kontrolowany sposób niweluje ryzyko ich uszkodzenia oraz poprawia estetykę całej przegrody, dlatego zastosowanie samozamykaczy jest bardzo istotne. Dzięki nim ściany powinny przetrwać próbę czasu, poprawiając jednocześnie doznania wszystkich pracowników.

Dwuszybowy system ścian stałych aluminiowo-szklanych – świetne rozwiązanie do niemal każdego biura

W wielu biurach stosuje się w chwili obecnej ściany stałe wykonane z profili aluminiowych i szyb zespolonych. Dwuszybowy system tego typu stanowi fantastyczny kompromis pomiędzy izolacyjnością a atrakcyjnym wyglądem przestrzeni. Dzięki zastosowaniu dwóch warstw szkła z odpowiednią przerwą powietrzną możliwe jest osiągnięcie fantastycznych parametrów dźwiękoszczelności, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej przejrzystości i dostępności światła dziennego. Tego typu przegrody spisują się fantastycznie zarówno w przestrzeniach typu open space, gdzie wydzielają indywidualne stanowiska pracy, jak i w znacznie większych salach spotkań czy gabinetach. Aluminiowe ramy są dodatkową korzyścią, ponieważ zapewniają sztywność i odporność na uszkodzenia, dzięki czemu ściany są bardzo wytrzymałe. Wprowadzenie systemu dwuszybowego jest mocno polecane, albowiem eliminuje konieczność kompromisów między komfortem akustycznym a walorami estetycznymi.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ronet.pl

Na blogu piszę o tym, co w życiu najważniejsze: od codziennych wyzwań biznesowych, przez tajniki efektywnego zarządzania domem, po najnowsze trendy w modzie i ciekawostki ze świata kultury.

Może Cię również zainteresować

Potrzebujesz więcej informacji?