Sofa czy narożnik – co lepiej sprawdza się w ogrodzie?

Nikt z nas nie wyobraża sobie wypoczynku w ogrodzie bez wygodnych mebli. Podstawą relaksu na świeżym powietrzu jest stół, krzesła, fotele, a także sofy i narożniki ogrodowe. Urządzając ogrodową strefę relaksu, staje się jednak przed pytaniem, czy wyższy komfort użytkowania zapewni sofa, czy narożnik. Który z tych mebli będzie lepszym rozwiązaniem?

Odwieczny dylemat – sofa czy narożnik?

Sofy i narożniki ogrodowe są typowymi meblami wypoczynkowymi. Gwarantują miejsce do siedzenia dla domowników oraz gości. Wygodnie można na nich czytać książkę, słuchać muzyki, pić kawę, plotkować z przyjaciółmi, a nawet zażywać południowej drzemki w promieniach słonecznych. Sofy i narożniki ogrodowe w sklepach z wyposażeniem na tarasy pojawiają się w różnych stylach, kolorach, rozmiarach, kształtach. Można kupić je w zestawie z innymi meblami lub solo. Jakie jednak wybrać?

Sofy ogrodowe to dobry wybór do małych ogrodów i na tarasy. Ten kompaktowy mebel można ustawiać w dowolny sposób, wydzielając w zieleńcu strefy np. zabawy, jadalną, wypoczynku. Zazwyczaj sofy do ogrodu występują w wersji dwuosobowej, choć można spotkać i te większe. Zawsze warto pamiętać, że sofa doskonale będzie się prezentować w towarzystwie foteli. Ustawione po jej bokach będą dodatkowymi siedziskami dla gości i domowników.  Klasyczny duet sofa- fotele można dowolnie komponować, dzięki czemu sprawdzają się w ogrodach urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych. Ciekawym dopełnieniem strefy wypoczynkowej z sofą będą też leżanki. Z powodzeniem zastąpią one narożnik i pozwolą na drzemki w wygodnej pozycji. Zaletą sofy jest to, że sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale i na tarasie czy bardzo małym balkonie. Na niewielkim metrażu najlepiej wybierać modele dwuosobowe.

Do jakiego ogrodu pasuje narożnik?

Narożnik to mebel dedykowany dużym ogrodom i tarasom. W przeciwieństwie do sofy raczej nie zmieści się na balkonie w mieszkaniu. Jego wymiary sprawiają, że potrzebuje on przestrzeni – tylko na tej dużej dobrze się prezentuje. Warto też pamiętać, że mebel ten nie przepada za konkurencją, dlatego też projektanci wnętrz odradzają ustawianie obok niego foteli. Zdecydowanie lepiej z narożnikiem ogrodowym będą komponować się małe i niepozorne pufy oraz stolik kawowy. Meble te pozwalają zamknąć kompozycje, a także podwyższają komfort użytkowania i praktyczność ogrodowej strefy wypoczynku.

Sofy i narożniki ogrodowe w jednym zestawie

W oryginalnych aranżacjach sofy i narożniki ogrodowe występują w zestawach. Takie połączenia świetnie sprawdzają się w dużych ogrodach, gdzie często przyjmowani są goście lub organizowane garden party. Zapewniają one wiele miejsc do siedzenia i gwarantują, że nikomu nie zabraknie wygodnego miejsca do odpoczynku. Obszerny zestaw mebli wypoczynkowych można uzupełnić również o fotele i pufy. Aby kompozycja prezentowała się estetycznie i była spójna, najlepiej kupować sofy i narożniki ogrodowe z tej samej kolekcji lub linii. Dzięki temu stworzenie aranżacji nie będzie trudne nawet dla laika w zakresie urządzania ogrodów.

Redakcja ronet.pl