Jak zabezpieczyć majątek przed wyjazdem na wakacje?

Przechowywanie kosztowności w domu zawsze wiąże się z ryzykiem, szczególnie jeśli wybierasz się na kilkunastodniowe wakacje i pozostawiasz nieruchomość bez żadnej opieki. W takich sytuacjach warto zainwestować w dobry system monitoringu, ochronę, a także wytrzymały sejf pancerny do zastosowania domowego. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje kosztowności na czas wyjazdu. Dobry sejf pancerny to dobre rozwiązanie!

O co warto zadbać przed wyjazdem na wakacje?

Zanim zdecydujesz się wyjechać np. na długoterminowe wakacje za granicę, koniecznie zadbaj o bezpieczeństwo mienia znajdującego się w nieruchomości. Przed opuszczeniem swojej nieruchomości: włącz monitoring, zamknij i zasłoń wszystkie okna, uruchom alarm.

Często zdarza się, że nawet najlepszy monitoring i szybko reagująca ochrona to niewystarczające zabezpieczenie przed złodziejami.

Jak w takim razie ochronić swoją biżuterię, papiery wartościowe, gotówkę oraz inne kosztowności przed kradzieżą? Wystarczy, że zainwestujesz w wysokiej jakości sejf pancerny. Sprawdzone i certyfikowane skrytki zamówisz w firmie Hartmann Tresore na stronie: https://sklep.hartmann-tresore.pl/.

Czy domowy sejf ochroni kosztowności przed kradzieżą na czas nieobecności domowników?

Prawdopodobnie nie ma lepszego i skuteczniejszego rozwiązania niż domowy sejf na wartościowe mienie. Jeśli wybierzesz sprawdzoną konstrukcję, zgodną z obowiązującymi normami bezpieczeństwa oraz zadbasz o prawidłowy montaż pancernej skrytki – wtedy zyskasz pełną ochronę kosztowności przechowywanych w domu.

Oprócz oczywistej ochrony przed włamaniami i kradzieżą, zyskujesz też pełne zabezpieczenie na wypadek pożaru. Nowoczesne konstrukcje pancernych sejfów domowych są też odporne na oddziaływanie ognia – nawet do 120 minut. Inwestując w sprawdzoną konstrukcję, nie musisz obawiać się, że nośniki danych, biżuteria czy nawet gotówka zostanie zniszczona.

Jaki powinien być sejf na domowe kosztowności? 

Idealny sejf na kosztowności pozostawione w domu to taki, który gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo oraz wysoką kwotę ubezpieczenia chronionego mienia. W praktyce oznacza to, że skrytka pancerna do domu powinna być: wykonana z wytrzymałych materiałów, zamykana certyfikowanym zamkiem (najlepiej zgodnym z normami certyfikacji VdS), a także umożliwiająca dyskretny montaż.

W kwestii montażu sejfu pancernego do domu, warto pomyśleć miejscach, gdzie skrytka nie będzie widoczna na pierwszy rzut oka. Idealnym wyborem jest wnęka ścienna tuż za obrazem lub podłoga w garderobie w specjalnie przygotowanej szafce.

Podsumowując: pancerny sejf to idealne rozwiązanie, jeśli trzymasz liczne kosztowności w domu i nie chcesz ryzykować ich utratą np. w wyniku kradzieży pod Twoją nieobecność. Kupując sprawdzoną konstrukcję sejfu, możesz swobodnie wyjeżdżać na wakacje bez żadnych zmartwień o rzeczy pozostawione w nieruchomości.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ronet.pl