Kopia vs oryginalne perfumy. Jak je odróżnić?

Stworzenie perfum wymaga wiele pracy i obycia się z tematyką perfum. Skąd więc wiedzieć, czy ten, który wybrałeś, to oryginalne perfumy, których szukasz? I jednocześnie jak rozpoznać „podróbkę”, fałszerstwo czy kopię? Podajemy kilka prostych, ale skutecznych wskazówek, które pozwolą Ci uniknąć pomyłki!

Czym są oryginalne perfumy?

Tworzenie perfum stanowi długi i skrupulatny proces, podczas którego różne umiejętności i zawody interweniują, aby dojść do ostatecznego wyniku. Praca ta wymaga czasu i wielu testów, aby osiągnąć zapach wyobrażony na początku. Od perfumiarza, poprzez ewaluatora, aż do testów dermatologicznych, perfumy przechodzą z rąk do rąk, zanim wylądują na Twojej toaletce. Te same zapachy podlegają również surowym przepisom i kontrolom. To wszystkie kroki, od inspiracji do opakowania, które świadczą o tym, że masz do czynienia z oryginalnymi perfumami. Ten z kolei jest częścią asortymentu zarejestrowanego znaku towarowego i będzie sprzedawany za pośrednictwem tego znaku i jego sprzedawców, online lub w sklepach fizycznych.

Oryginalne perfumy vs kopia: jak je rozpoznać ?

  • Zwróć uwagę na zapach!

Pierwszym wskaźnikiem rozpoznania podróbki perfum od oryginalnego zapachu jest oczywiście ich zapach. Niemniej jednak uważaj, ponieważ kopia lub podróbka może łatwo oszukać twój nos w pierwszych minutach. Rzeczywiście, górne nuty tych kompozycji są często przepracowane… Ze szkodą dla reszty olfaktorycznej piramidy! Odczekaj więc kilka chwil przed podjęciem decyzji. Po upływie co najmniej pół godziny, gdy najbardziej lotne składniki odparują, możesz już wyczuć różnicę. Perfumy nie będą dobrze ewoluować na skórze i nie ujawnią z czasem ciekawej pobudki.

  • Niskie ceny? To nie zawsze dobrze pachnie!

Czasem kusi nas, by ulec zewowi wszelkiego rodzaju promocji, oszałamiających rabatów czy 60% zniżki. Uwaga, jeśli oferowana cena jest znacznie niższa od wyjściowej ceny poszukiwanych przez Ciebie perfum, to jest to wskazówka, która może już postawić Cię w stan gotowości. Oczywiście zdarza się, że niektóre marki lub sklepy oferują zestawy pudełkowe w specjalnej cenie, lub obniżki cen w określonych porach roku, ale gdy te oferty są zbyt piękne, by mogły być prawdziwe lub gdy trwają przez cały rok, uważaj.

  • Przyjrzyj się bliżej opakowaniu

Często rozpoznajemy oryginalne perfumy od podróbek dzięki ich opakowaniu. Rzeczywiście, etui odgrywa ważną rolę w ochronie zapachu. Twórcy oryginalnych perfum zazwyczaj używają materiałów wysokiej jakości, a etui są wykonane w kolorach marki. Jeśli tak nie jest, należy je pominąć. Po otwarciu opakowania istnieją inne wskaźniki, które mogą Cię uspokoić lub zaniepokoić. Aby zapobiec pękaniu lub przesuwaniu się flakonu w etui, wielkie domy i profesjonalne marki perfumeryjne, takie jak na przykład https://perfumy.pl/ stosują kliny. Jeśli klin nie jest odpowiednio skalibrowany, jeśli się przemieszcza lub jeśli użyty materiał wydaje się być słabej jakości w porównaniu z tym, co zwykłeś widzieć, możesz mieć w rękach podróbkę perfum.

  • Dokładne przyjrzenie się butelce i etykiecie

Fałszerze prześcigają się w wyobraźni, by tworzyć flakony coraz bardziej wierne oryginałom. Dlatego konieczne jest dokładne jego przestudiowanie. Zobacz, czy jest wykonany w jednym kawałku i bez „szwów”, z gładkiego i dobrej jakości szkła. Przezroczystość szkła jest również dobrym wskaźnikiem, podobnie jak rurka dozownika i zakrętka. Jeśli zakrętka nie jest odpowiednio dopasowana, nie jest wyśrodkowana, albo tubka jest zbyt długa, to widać po niej ślad. Etykieta perfum, niezależnie od tego, czy znajduje się bezpośrednio na flakonie, czy na jego etui, musi zawierać pewne obowiązkowe informacje. W przypadku oryginalnych perfum koniecznie znajdziesz kod kreskowy oraz główne składniki wraz z listą alergenów.

Redakcja ronet.pl