Legia czy Raków – kto zostanie mistrzem Polski?

W ostatnich latach walka o mistrzostwo Polski rozstrzygała się pomiędzy Legią Warszawa, Lechem Poznań i Rakowem Częstochowa. Ani razu w tym wyścigu nie triumfowali piłkarze Marka Papszuna. Czy zmieni się to w obecnej kampanii? Jakie typy bukmacherskie na drugą rundę rozgrywek warto obstawiać?

Kto zostanie mistrzem Polski?

Analizując proponowane kursy dotyczące typów bukmacherskich na rundę wiosenną, łatwo zauważyć, że zdecydowanym faworytem do wywalczenia mistrzowskiego tytułu jest Raków Częstochowa. Krzyżowcy mają aktualnie 9 punktów przewagi nad goniącym peletonem i ze znakomitej strony zaprezentowali się w pierwszej części rozgrywek. Eksperci, którzy oglądali przygotowania tej drużyny do wznowienia sezonu, wskazują, że znajdują się oni w bardzo dobrej formie. Na podstawie proponowanych kursów każdy inny wynik niż zwycięstwo Rakowa w tym sezonie Ekstraklasy byłby ogromną niespodzianką. Częstochowianie w pierwszej części rozgrywek pokazali swoją wyższość w rywalizacjach z ligową czołówką. Wysoka wygrana z Legią, a także triumf przy Bułgarskiej i pokonanie Pogoni Szczecin musi robić wrażenie.

Teoretycznie w grze o mistrzostwo Polski znajdują się również inne zespoły. Legia Warszawa ma aktualnie 9 punktów straty do lidera i z pewnością postara się zmniejszyć ten dystans w nadchodzących kolejkach. Zadanie nie będzie jednak łatwe, ponieważ Wojskowi przede wszystkim muszą regularnie punktować za 3, a dodatkowo liczyć na potknięcie lidera.

Z walką o mistrzostwo matematycznie nie pożegnała się również ekipa Lecha Poznań, jednak realiści bez wątpienia zdają sobie sprawę, że w przypadku obrońcy tytułu większym prawdopodobieństwem będzie walka o europejskie puchary. Nie zmienia to jednak faktu, że typy na dziś w meczach tego zespołu będą cieszyć się sporą popularnością wśród graczy.

Typy bukmacherskie na rozgrywki Ekstraklasy są dostępne na stronie PZBuk.

Kto pożegna się z rozgrywkami?

Typy bukmacherskie przygotowane na drugą część sezonu dają fanom również możliwość typowania spadkowiczów. Aktualnie proponowane kursy wskazują, że największe szanse na pożegnanie z najwyższą klasą rozgrywkową ma ekipa Korony Kielce. W gronie faworytów do spadku znajduje się również Miedź Legnica, czyli beniaminek plasujący się na ostatnim miejscu w tabeli. Analitycy nie mają wątpliwości, że to właśnie te dwa zespoły są głównymi kandydatami.

Ciekawie może wyglądać jednak kwestia 3 drużyny, która pożegna się z Ekstraklasą. W gronie zainteresowanych znajdują się takie drużyny jak chociażby Zagłębie Lubin, Piast Gliwice, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok czy też Śląsk Wrocław. Są to drużyny, które od kilku lat nieprzerwanie występują w najwyższej klasie rozgrywkowej, dlatego też spadek byłby wielką niespodzianką. Biorąc jednak pod uwagę ich dyspozycję w pierwszej części sezonu – jest to możliwe.

Na naszej stronie możesz przeczytać również artykuły o tematyce biznesowej.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Redakcja ronet.pl