Łóżko piętrowe w dziecięcym pokoju – korzyści

Na rynku łóżka piętrowe dla dzieci można znaleźć w różnych wielkościach, kształtach i barwach. Ich solidność to jednak pierwsza cecha, którą należy wziąć pod uwagę. Wiadomo, że dzieci będą chciały w takim łóżku nie tylko spać.

Łóżka piętrowe to frajda dla dzieci i oszczędność powierzchni dla rodziców. Jednak pogodzenie maluchów – kto śpi na górze, a kto na dole – to już inna sprawa. No i pewność bezpieczeństwa mebla. Gdy tylko zdecydujemy się na łóżko piętrowe dla dzieci – upewnijmy się, że pochodzi ono od najlepszego producenta i jest naprawdę solidne. Meble o zróżnicowanych wymiarach, designie i funkcjonalnościach znajdziemy w szerokiej ofercie sklepu wyspecjalizowanego w produkcji i sprzedaży drewnianych łóżek dla dzieci – Meble Wróbel. Kupując tutaj i korzystając z doświadczenia oraz solidności producenta, mamy pewność jakości i bezpieczeństwa.

Łóżko piętrowe dla dwójki dzieci

Łóżko piętrowe dla dwójki dzieci musi być jednocześnie wygodne i bezpieczne. Dzieci powinny wysypiać się zdrowo, my za to chcemy spać spokojnie wiedząc, że nic im nie grozi. Dlatego wybór piętrowego łóżka do dziecięcego pokoju jest bardzo ważnym przedsięwzięciem, którego nie można lekceważyć. Bezpieczeństwo takiego mebla muszą gwarantować:

 • wytrzymała, stabilna konstrukcja,
 • bezpieczny design,
 • odpowiednie, mocne barierki,
 • stabilne, szerokie stopnie drabinki prowadzącej na górę,
 • wykończenie mebla bezpiecznymi dla zdrowia, certyfikowanymi klejami, bejcami, farbami i lakierami,
 • zaokrąglone brzegi mebli, heblowane rogi, zabezpieczające dziecko przed kontuzją.

Na rynku łóżka piętrowe dla dzieci można znaleźć w różnych wielkościach, kształtach i barwach. Ich solidność to jednak pierwsza cecha, którą należy wziąć pod uwagę. Wiadomo, że dzieci będą chciały w takim łóżku nie tylko spać. Będą chciały skakać po nim i bawić się. A takie zabawy muszą nieść jak najmniejsze ryzyko kontuzji. Dlatego przemyślana, rzetelnie wykonana, solidna konstrukcja łóżka to absolutny must. 

Łóżko piętrowe jako praktyczne rozwiązanie przy małym metrażu

Przeciętny człowiek nie narzeka na nadmiar miejsca w swoim mieszkaniu, czy nawet domu. Przy dwójce, trójce oraz większej liczbie pociech, często nie tylko nie ma warunków na zapewnienie każdemu dziecku własnego pokoju, ale nawet we wspólnym pokoju bywa na tyle mało przestrzeni, że pojedyncze łóżka mogą się nie mieścić. Łóżko piętrowe wydaje się wtedy najlepszym rozwiązaniem. No i frajda, jaką mają maluchy jest naprawdę przeogromna. O czym należy pamiętać przy wyborze odpowiedniego mebla?:

 • Dziecko na górze musi mieć dość miejsca na bezpieczne podniesienie się – nie może być ryzyka uderzenia głową w sufit,
 • górne posłanie powinno być zabezpieczone bardzo mocną barierką, najlepiej biegnącą przez całą zewnętrzną długość łóżka, zostawiając miejsce tylko na drabinkę,
 • dziecko na dole musi mieć również wystarczająco dużo miejsca, by swobodnie siedzieć, spać i oddychać,
 • drabinka musi być niewysoka, jej stopnie stabilne, szerokie i antypoślizgowe,
 • cała konstrukcja musi być jak najsolidniejsza, mebel musi być bardzo, bardzo mocny.

Wartością dodaną porządnego piętrowego łóżeczka dla dzieci jest jego uroda, odpowiadająca wystrojowi dziecięcego pokoju i gustom małych mieszkańców. Szczególnie warto wziąć pod uwagę drewniane łóżka dla dzieci – są klasyczne, komponują się świetnie do każdego wnętrza, można je przemalować w razie zmiany wystroju pokoju, no i są naprawdę trwałe. 

Ciekawą funkcjonalnością niektórych piętrowych łóżek jest dodatkowe, trzecie, wysuwane miejsce do spania – umieszczone pod dolnym materacem. Dzięki niemu, u naszych dzieci bez trudu przenocuje kuzyn lub kolega. 

Łóżka piętrowe dla dzieci oferują dużą oszczędność miejsca w mieszkaniach i domach o małym metrażu. Są ciekawą alternatywą dla klasycznych łóżek pojedynczych. Z racji swojej konstrukcji – muszą być ultra bezpieczne. Dlatego przy wyborze takiego mebla należy w pierwszej kolejności kierować się bezpieczeństwem dzieci. A na drugim planie stawiać kolor łóżka i jego urodę. Wybierajmy rzetelnych, sprawdzonych, solidnych producentów i zainwestujmy w model łóżka jak najbezpieczniejszy i jak najbardziej funkcjonalny.

Redakcja ronet.pl