Nowoczesne elewacje starych domów piętrowych – poznaj 10 pomysłów na metamorfozę!

Przymierzasz się do remontu domu piętrowego? Gdy chcesz odnowić jego elewację, na przykład podczas docieplenia ścian zewnętrznych, sprawdź, w jaki sposób można nadać starszemu budynkowi nowoczesny wygląd! Poznaj modne i nowoczesne elewacje starych domów piętrowych.

Stare domy piętrowe – jak odmienić ich wygląd?

Popularna kostka, a może dom piętrowy z dachem? W starszych budynkach remont często jest niezbędny, aby można było mieszkać w nich komfortowo, taniej i bezpieczniej.

Słabym punktem starego budownictwa jest przede wszystkim brak termoizolacji, co przekłada się na wysokie koszty związane z ogrzewaniem. Dodatkowo mogą pojawiać się także inne problemy z izolacją przeciwwilgociową. Jej brak lub uszkodzenie również przyczyniają się do powstawania mostków cieplnych oraz do nadmiernego zawilgocenia, co z kolei przekłada się na większe ryzyko tworzenia się pleśni w budynku.

Remont starego domu będzie również doskonałym momentem do tego, aby odnowić jego wygląd. Dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne elewacje starych domów piętrowych, które pozwalają na nadanie starszemu budynkowi eleganckiego, współczesnego wymiaru.

Polecamy: https://ronet.pl/dom-parterowy-z-poddaszem-jak-wybrac-projekt/

stary dom piętrowy

10 pomysłów na nowoczesne elewacje starych domów piętrowych

Aby starszy dom piętrowy wyglądał efektownie, poznaj 10 pomysłów na metamorfozę jego ścian zewnętrznych. Wśród nich z pewnością znajdziesz idealne nowoczesne elewacje starych domów piętrowych oraz inne inspiracje przy remoncie swojego budynku!

1. Klasyczna biel

Biały kolor elewacji jest ponadczasowy, dlatego obecnie wybiera go wiele osób. Doskonale komponuje się on też z innymi barwami, na przykład brązem, czerwienią czy szarością, dlatego będzie pasował do każdego dachu i stolarki.

2. Nowoczesna szarość

Aby dom wyglądał nowocześnie, jego elewację można pomalować na kolor szary. Już od kilku sezonów to jedna z najmodniejszych barw wśród farb elewacyjnych!

3. Elementy z drewna albo jego imitacji

Zastosowanie okładzin z drewna naturalnego albo też jego imitacji powoduje, że dom nabiera efektownego wymiaru. Do wyboru jest wiele materiałów – lite deski, płyty kompozytowe, tynk czy styropian imitujący drewno.

4. Dekoracyjne bonie

Bonie to ozdobne żłobienia wykonane na fasadzie albo na narożnikach budynku. Można wykonać je w tynku albo za pomocą styropianowych elementów. Wyglądają bardzo stylowo!

5. Okładziny kamienne

Kamień to bardzo efektowny sposób, aby podkreślić elewację budynku. Nowoczesne elewacje starych domów piętrowych świetnie prezentują się z kamieniem w kolorze szarym, beżowym, na przykład piaskowcem.

Zobacz także https://ronet.pl/jakie-schody-wybrac-do-domu/

stary dom piętrowy

6. Kontrastowe malowanie

Gdy chcesz zdecydować się na farby elewacyjne, możesz wybrać dwa różne kolory, na przykład biały i szary. Szarością pomaluj parter, a bielą piętro, aby uzyskać nowoczesny efekt. Możesz wykonać też akcenty przy oknach.

7. Okładziny betonowe

Aby nadać budynkowi industrialny wygląd, postaw na beton. Okładziny betonowe z tak zwanego betonu architektonicznego wyglądają bardzo efektownie i sprawią, że dom nabierze loftowego klimatu.

8. Kontrastowa stolarka okienna i drzwiowa

Gdy podczas remontu domu piętrowego wymieniasz również okna i drzwi, postaw na nowoczesną stolarkę w kontrastowym kolorze. Hitem są antracytowe – ciemnoszare okna oraz drzwi, które same w sobie stanowią stylową ozdobę elewacji.

9. Balustrady ze szkła albo metalu

Jeżeli chcesz zaakcentować wygląd nowoczesnej elewacji domu, zamontuj efektowne balustrady wykonane z hartowanego szkła albo z metalu, które wpisują się we współczesne wzornictwo.

10. Nowoczesne oświetlenie domu

Świetnie wyglądają proste, geometryczne kinkiety oraz oświetlenie montowane w podłożu przy ścianach. Nie zapominaj też o oświetleniu tarasu, podjazdu i ścieżki. Razem z nim możesz podkreślić nowoczesny wymiar swojego domu.

Redakcja ronet.pl