Radca prawny a rozwód. Czy w takiej sprawie może pomóc tylko adwokat?

Rozwód to sprawa bardzo emocjonalna i trudna dla każdego członka rodziny. W grę wchodzą tutaj nie tylko kwestie takie jak rozpad związku, ale też sprawy majątkowe i co najważniejsze sprawy wspólnych dzieci. Bez względu na to, czy strony postępowania decydują się na rozwód bez orzekania o winie drugiego małżonka, czy sprawa rozwodowa toczy się w atmosferze wzajemnej niechęci i oskarżycielskiego tonu, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy radcy prawnego. Pomoże on przebrnąć przez drogę sądową, ale też skutecznie zabezpieczy interesy, na których najbardziej nam zależy (podział majątku, alimenty, opieka dziećmi) i okaże się niezastąpiony w mediacjach z drugą stroną, szczególnie jeśli uczestnikami postępowania są także małoletnie dzieci. 

  • Radca prawny a rozwód
  • Jak radca prawny może pomóc w sprawie rozwodowej?
  • Dlaczego warto skorzystać z pomocy radcy prawnego podczas rozwodu?

Radca prawny a rozwód

Pomoc pełnomocnika, jak np. radca prawny Wrocław, który doskonale zna sprawy rozwodowe, jest nieoceniona na każdym etapie rozwodu. Problematyczny dla małżonków może okazać się już pozew rozwodowy, od którego tak naprawdę zaczyna się cała procedura i który musi zawierać pewne obligatoryjne elementy. Warto pamiętać, że Sąd Rodzinny właściwy dla spraw rozwodowych ma za zadanie stwierdzić rozkład pożycia, a w konsekwencji rozpad małżeństwa. Nie udzieli on natomiast interesantom żadnej pomocy ani wskazówek dotyczących postępowania. Tym zajmie się radca prawny, który nie tylko pomoże stronie sprawy rozwodowej we wszelkich formalnościach, ale także skutecznie zabezpieczy jej interesy. 

Jak radca prawny może pomóc w rozprawie rozwodowej?

Powierzając radcy prawnemu sprawę rozwodową, możemy liczyć na jego pełne wsparcie z zakresu prawa rodzinnego. Pomoże on między innymi w sporządzeniu pozwu rozwodowego, wszelkich pism procesowych, zgromadzeniu, a następnie przedstawieniu dowodów procesowych, przygotowaniu wniosku o zabezpieczenie powództwa w zakresie władzy rodzicielskiej, alimentów i kontaktów z małoletnimi dziećmi. Radca prawny sporządzi także wszelkie pisma i wnioski dotyczące kwestii takich jak np. podział majątku wspólnego. Ponadto zajmie się obiegiem korespondencji sądowej. 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy rady prawnego podczas rozwodu?

Współpraca z radcą prawnym może skutecznie ułatwić i przyspieszyć przebieg postępowania w sprawie o rozwód. Decydując się na współpracę z pełnomocnikiem, jakim jest profesjonalny radca prawny, dostajemy gwarancję rzetelnego prowadzenia sprawy, poprawnego sporządzenia niezbędnych dokumentów, jakimi są między innymi pisma procesowe, a co więcej zyskujemy pomoc osoby postronnej, która obiektywnie oceni i przygotuje strategię rozwodową, a następnie pomoże nam przedstawić ją w toku rozprawy. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja ronet.pl