Telefon dla biznesu – jakie modele telefonów i oferty sprawdzą się najlepiej?

Służbowy telefon to często podstawa komunikacji zarówno z klientami, jak i współpracownikami. Warto poświęcić trochę czasu, by dobrać odpowiednie urządzenie i właściwą ofertę.

Telefon służbowy – na co zwrócić uwagę?

Urządzenia tego typu powinny być przede wszystkim jak najbardziej wydajne i trwałe, by mogły skutecznie wspierać pracowników w różnych zadaniach. Ilość pamięci RAM, wydajność urządzenia, miejsce na dane, wersja systemu operacyjnego, pojemność baterii – wszystkie z tych czynników będą mieć znaczenie przy wyborze. Oprócz kwestii sprzętowych należy także zwrócić uwagę na ergonomię korzystania z telefonu, zwłaszcza wtedy, gdy ma on stanowić główne narzędzie pracy. W określonych sytuacjach doskonale sprawdzą się modele z dodatkowymi funkcjami, na przykład dedykowanym rysikiem, który znacznie usprawni wprowadzanie danych.

Polecane modele

Rynek smartfonów jest niezwykle bogaty w propozycje skierowane do bardzo różnych grup klientów. Dla firm jednak kluczową rolę powinna odgrywać jakość wykonania oraz standard zastosowanych podzespołów. Aby w jak najlepszy sposób wspierać pracowników w ich zadaniach, warto stawiać na flagowe modele rozpoznawalnych marek – to solidne urządzenia, które poradzą sobie z każdym zadaniem. Tego typu sprzęty wiążą się jednak z niemałymi wydatkami. Szukając bardziej oszczędnych alternatyw, warto zwrócić uwagę na oferty mniejszych producentów. Na rynku można znaleźć wiele firm, które proponują funkcjonalne i trwałe urządzenia, sprawdzające się w większości branż. Pewne elementy specyfikacji powinny być dostosowane do charakterystyki działań przedsiębiorstwa. Dla przykładu: jeśli potrzebne jest wygodne rozwiązanie do przesyłania zdjęć w wysokiej jakości, dobrym wyborem będzie smartfon z wysokiej jakości aparatem.

Co powinna oferować telefonia komórkowa dla firm?

Poza wyborem urządzeń należy również zastanowić się nad tym, jakie opcje powinna zapewniać telefonia komórkowa dla firm. Przede wszystkim należy podkreślić, że oferty na kartę przeważnie nie będą dobrym wyborem – korzystając z takich rozwiązań, nie możemy mieć pewności co do ciągłego dostępu do połączeń i wiadomości. Z tego względu znacznie lepiej sprawdzi się abonament komórkowy dla firm, który przeważnie jest nieco tańszy niż w przypadku ofert dla użytkowników prywatnych. Należy zwrócić uwagę między innymi na brak ograniczeń dotyczących wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości, a także na wysokość limitu przesyłanych danych.

Kolejną ważną kwestią jest zasięg – telefonia komórkowa dla firm musi być dostępna bez względu na miejsce, w którym znajduje się pracownik. Atrakcyjny abonament komórkowy dla firm można znaleźć między innymi w ofercie INEA, poznańskiego dostawcy Internetu dla firm i klientów indywidualnych. To sieć korzystająca z nadajników Play, które zapewniają pokrycie zasięgiem prawie całej Polski – ponadto dostępne usługi można łatwo i wygodnie połączyć z innymi ofertami dla biznesu.

Redakcja ronet.pl