Jak obstawiać zakłady bukmacherskie w Ekstraklasie?

Ekstraklasa to jeden z najchętniej obstawianych rozgrywek sportowych w ofercie zakładów bukmacherskich. Polscy kibice bardzo często korzystają z propozycji dotyczących typowania najwyższej klasy rozgrywkowej, pomimo tego, że dla wielu jest to niezwykle nieprzewidywalna liga. Jak obstawiać zakłady bukmacherskie w Ekstraklasie?

Podstawowe zasady typowania

Bez względu na to, jakie rozgrywki zdecydujesz się obstawiać w ofercie zakładów bukmacherskich, warto skorzystać z podstawowych porad, które zazwyczaj są uniwersalne do większości sportów. Po pierwsze przed zawarciem zakładu bukmacherskiego warto zwrócić uwagę na aktualną formę obu zespołów, a także sprawdzić, jacy piłkarze potencjalnie mogą być zawieszeni lub kontuzjowani. Są to czynniki, które już na starcie mogą wpłynąć na potencjalne kursy. Przed rozpoczęciem takiej rywalizacji. Dodatkowo, w zależności od sportu, który zamierzasz obstawiać, warto zwrócić uwagę na to, gdzie odbywa się mecz. Jeśli mowa o rywalizacji w piłce nożnej lub na jakiej nawierzchni grają zawodnicy, jeśli typujesz tenis ziemny.

Obstawiając Ekstraklasę polecamy również zwracać szczególną uwagę na ligową tabelę. Ostatnie lata pokazują, że drużyna, która w jednym sezonie walczy o utrzymanie w kolejnym potrafi bić się o mistrzostwo Polski. Dobrym przykładem w takiej sytuacji była między innymi Legia Warszawa prowadzona przez Czesława Michniewicza, która po roku wróciła do gry o najwyższe cele, a także Śląsk Wrocław, który w minionym sezonie walczył o utrzymanie, a obecnie jest liderem Ekstraklasy po rundzie jesiennej.

Przy typowaniu Ekstraklasy są również specjalne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, jeśli chodzi o warunki pogodowe. Mniej więcej od początku listopada trzeba uważać na potencjalne opady śniegu. Obecny sezon, a szczególnie rywalizacja pomiędzy Koroną Kielce a Lechem Poznań pokazała, że nawet obstawiając zakłady bukmacherskie trzeba mieć z tyłu głowy potencjalne warunki atmosferyczne, które mogą utrudnić zadanie obu zespołom. Tak właśnie stało się podczas potyczki w Kielcach, gdzie warunki były tragiczne i ostatecznie mecz zakończył się zaledwie jednym golem.

Ekstraklasa to oczywiście nieprzewidywalne rozgrywki, w których każda drużyna jest w stanie wygrać z każdą. Na przestrzeni lat nie brakowało niespodzianek i sytuacji, w których Wisła Płock jako topowa drużyna rundy jesiennej spadła z ligi w rundzie wiosennej.

Komu warto zaufać w meczach przed własną publicznością?

Typując rozgrywki Ekstraklasy, warto dokonać podziału na rywalizacje rozgrywane przed własną publicznością, a także delegacje. Praktycznie w każdych rozgrywkach piłkarskich są zespoły, które lepiej spisują się na swoim stadionie, a gorzej na wyjazdach. Podobne sytuacje możesz spotkać typując zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę. Najlepszą drużyną rundy jesiennej, jeśli chodzi o rywalizację rozgrywane przed swoimi kibicami okazała się Jagiellonia Białystok. Przed startem sezonu zakłady bukmacherskie spodziewały się, że ta sztuka może udać się Lechowi Poznań czy też Legii Warszawa.

Jagiellonia nie tylko wywalczyła najwięcej punktów przed własną publicznością, ale również była najbardziej bramkostrzelny zespołem. Na grę tego zespołu przy ulicy Słonecznej warto było spoglądać w pierwszej części sezonu i wiele osób zastanawia się, czy będą w stanie utrzymać taką dyspozycję również w rundzie wiosennej. W końcu Jagiellonia nie była typowana do walki o mistrzostwo Polski, ani nawet europejskie puchary w tym sezonie.

Statystyki z pierwszej części sezonu pokazują, że aktualny lider tabeli, czyli Śląsk Wrocław, nie był wcale najlepszym zespołem, jeśli chodzi o mecze rozgrywane przed własną publicznością. Właśnie dlatego warto spoglądać na takie statystyki, aby potencjalnie uniknąć wpadek przy typowaniu.

Istotne liczby dotyczą również liczby traconych goli, w której prowadzi aktualnie ekipa mistrza Polski. Raków Częstochowa w pierwszej części sezonu najmniej razy wyciągał piłkę z własnej siatki przed własną publicznością. Mistrzowie Polski stracili zaledwie 4 gole, dlatego też można było obstawiać zakłady sportowe na liczbę traconych bramek przez Raków Częstochowa.

Statystyki – mecze domowe:

  • Najwięcej punktów przed własną publicznością wywalczyła Jagiellonię Białystok.

  • Ekipa z Białegostoku w 9 meczach domowych wywalczyła 25 punktów.

  • Jagiellonia Białystok wygrała 8 z 9 meczów na swoim stadionie.

  • Najmniej bramek przed własną publicznością stracił Raków Częstochowa.

  • Najgorzej przed własną publicznością radziła sobie Warta Poznań.

zakłady bukmacherskie w Ekstraklasie

Kto dominował na wyjazdach?

Najlepszym zespołem wyjazdowym w Ekstraklasie okazał się Śląsk Wrocław. Było to ogromne zaskoczenie dla wszystkich osób, które obstawiają zakłady długoterminowe na najwyższą klasę rozgrywkową przed startem sezonu. Wrocławianie w opinii ekspertów, a także analityków zakładów bukmacherskich, byli typowani do walki o środek tabeli, a nawet może potencjalne utrzymanie. Z taką sytuacją mierzyli się piłkarze i kibice tego zespołu w poprzednich latach, a jednak tym razem podopieczni Jacka Magiery zanotowali znakomitą rundę jesienną. Śląsk Wrocław wywalczył aż 23 punkty w meczach wyjazdowych, dzięki czemu okazał się najlepszym zespołem w delegacjach.

Jeśli chodzi o mecze rozgrywane na wyjazdach, to warto również zwrócić uwagę na to, że najwięcej goli ponownie zdobyła Jagiellonia Białystok, ale najmniej razy piłkę z własnej siatki wyciągała Pogoń Szczecin.

ŁKS w pierwszej części sezonu nie wywalczył żadnego punktu w meczach rozgrywanych poza swoim stadionem. Na koncie tej ekipy znajduje się okrągłe zero wywalczonych oczek i jeśli nie poprawią takiej dyspozycji w rundzie wiosennej, to prawdopodobnie zaliczą kolejny spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej. Nawet przy lepszej formie przed własną publicznością, zero wywalczonych punktów w delegacjach może okazać się kluczowe.

Stosunkowo słabo jak na swoje możliwości i aspiracje, w pierwszej części sezonu przed swoimi kibicami spisała się Legia Warszawa, a także Lech Poznań. Wojskowi w poprzednim sezonie znakomicie grali w meczach domowych i nie zanotowali żadnej porażki, a tutaj prezentowali się o wiele gorzej.

Statystyki – mecze wyjazdowe:

  • Na wyjazdach najwięcej punktów wywalczył aktualny lider tabeli, czyli Śląsk Wrocław.

  • Najmniej bramek w delegacjach straciła Pogoń Szczecin.

  • Najbardziej bramkostrzelnym zespołem w meczach wyjazdowych okazała się Jagiellonia Białystok.

  • ŁKS Łódź nie wywalczył żadnego punktu na wyjeździe.

  • Łodzianie zdobyli tylko 3 bramki w delegacjach.

zakłady bukmacherskie w Ekstraklasie

Na naszej stronie możesz przeczytać więcej na temat biznesu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) – @Mati_N95

Artykuł sponsorowany

Redakcja ronet.pl