Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Zastosowanie i zalety ozdobnej kory kolorowej

Dom Data publikacji - 14 listopada 2021 Autor - Redakcja ronet.pl
kora kolorowa

Miejsce wypoczynku po długim, wyczerpującym dniu, zakątek w którym czas potrafi się zatrzymać, a my możemy oddychać pełnym tchem, nasze prywatne, wypielęgnowane własnymi rękoma, „zielone płuca”. Ogród, bo o nim mowa i jego aranżacja wpływają na to jak się czujemy w tej zielonej przestrzeni. Każdy właściciel ogrodu zadawał sobie wielokrotnie to pytanie: jaki wybrać styl ogrodu i elementy krajobrazowe, by zachwycał nas codziennie przez wiele lat? Jednym z takich elementów może być kora kolorowa.

Zastosowanie ozdobnej kory ogrodowej

Przy aranżacji naszego ogrodu warto wziąć pod uwagę walory, jakie niesie ze sobą ozdobna kora ogrodowa. Ten materiał organiczny może wnieść bardzo wiele do wizualnego efektu w zaaranżowanym przez nas zielonym krajobrazie. Kora posiada wartość ozdobną o każdej porze roku, szczególne zaś zimą, gdy większość kwiatów i krzewów nie kwitnie.

Każda kora ogrodowa to inny kolor, wzór i wymiar tekstury. Jej odpowiednia aranżacja pozwala wkomponować ją w czas i przestrzeń ogrodu, aby osiągnąć upragniony, piękny efekt. Używana jest głównie do pokrywania gołej gleby i komponuje się doskonale z rabatami kwiatowymi, stanowiąc estetyczne tło wizualne dla kwitnących krzewów i kwiatów. Dodajmy jeszcze, że świetnie nadaje się również na plac zabaw dla dzieci, zapewniając miękkie lądowanie w razie kraksy.

https://ronet.pl/ogrod-zimowy-na-tarasie-jak-zbudowac-ogrzac-i-umeblowac/

kora kolorowa

Kora kolorowa – zastosowanie i zalety

Nazywana inaczej zrębkiem dekoracyjnym, kolorowa kora ozdobna jest znakomitym sposobem na ożywienie przestrzeni ogrodowej. Czym tak naprawdę jest? To produkt uboczny z obróbki drzew iglastych, co wpływa zresztą wymiernie na jej niską cenę. W przypadku opisywanej kory kolorowej (nieco droższej), jest dodatkowo zabarwiana neutralnymi dla środowiska i podłoża barwnikami.

Najlepszą porą na zastosowanie dekoracyjnej kory jest okres, gdy gleba jest wilgotna. Najczęściej ma to miejsce późną zimą lub wczesną wiosną, ale korę można stosować tak naprawdę o każdej porze roku. Ściółkowanie ziemi pod roślinami ma zbawienny wpływ na zakwaszaną w ten sposób glebę. Minimalna warstwa powinna mieć grubość 5 cm, aby ograniczała niepotrzebne parowanie z powierzchni ziemi.

Warto zwrócić uwagę na niepodważalne zalety użytkowania kory kolorowej. Przede wszystkim okres jej wytrzymałości jest znacznie dłuższy niż w przypadku konwencjonalnej kory i wynosi około 3 lata. Jak już wspomnieliśmy działa pozytywnie na glebostan, ogrzewając go zimą i chłodząc gorącym latem. Chwasty uciekają przed korą i dzięki temu nasz ogród jest zadbany i utrzymany w czystości. Wspomniane już zakwaszanie gleby oraz redukcja wypłukiwania z niej ważnych składników mineralnych to tylko dodatkowe plusy.

Polecamy: https://ronet.pl/wejscie-do-domu-inspiracje-na-oryginalna-aranzacje/

kora kolory

Kora kolorowa i pomysły aranżacyjne

Kora kolorowa to swoiste novum na rynku ogrodniczym. Poza wymienionymi wyżej zaletami i pozytywnym wpływem na sam ogród oraz glebę, pełni funkcje gównie dekoracyjne. Dostępna jest w kilku podstawowych kolorach (czerwonym, żółtym, brązowym oraz pomarańczowym) i stanowi ciekawą alternatywę dla tych, którzy chcą wprowadzić nieco więcej koloru w ogrodową przestrzeń. Niektóre rodzaje kory mają w sobie coś z kameleona. Ich kolor i intensywność barw zmienia się w zależności od pory roku.

Ten rodzaj kory najlepiej sprawdza się do obsypywania drzewek i krzewów owocowych oraz rabatów kwiatowych. Dobrym pomysłem jest jej wykorzystanie na balkonach i tarasach. W odpowiednio przygotowanych donicach cieszyć może wzrok i poprawiać aurę otoczenia, szczególnie podczas ponurych, chłodnych i deszczowych dni.

Redakcja ronet.pl

Na blogu piszę o tym, co w życiu najważniejsze: od codziennych wyzwań biznesowych, przez tajniki efektywnego zarządzania domem, po najnowsze trendy w modzie i ciekawostki ze świata kultury.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?